rss
PatRESS News

Zpět

54. Silvestrovský cyklokros ovládl Jakub Skála

1. leden 2016

Michaela Fialová z CK Slavoj Terezín na trati. Terezín - Jezdec týmu ČEZ Cyklo Tábor Jakub Skála ovládl 54. ročník Silvestrovského cyklokrosu v Terezíně. Skála zvítězil v nejprestižnější kategorii elite před Štěpánem Schubertem a týmovým parťákem Martinem Matějčkem. Tradiční cyklokros se přitom jel na zcela nové trati.
            "Díky mrazivému počasí byly umrzlé sjezdy opravdu riskantní a došlo na nich i k několika pádům. Nová trasa se ale i přesto divákům a samotným účastníkům líbila.Jsme za to rádi, protože jsme ji museli narychlo připravovat jen několik dnů před závodem z důvodu propadů na někdejší tradiční trase," sdělil Václav Bureš, prezident pořádajícího CK Slavoj Terezín.
            Nová trať přilákala i hojnou diváckou kulisu. Za slunečného počasí si tak závodníci cyklokros poslední den v roce opravdu užívali. Zhlížel na ně přitom také reprezentační trenér Petr Dlask i celá řada cyklistických osobností. Pořadatelé závod vypsali nejen pro licencované kategorie, ale také pro amatéry. Mezi žáky byl nejrychlejší Mirek Muller z KAH Sport Vrchlabí. Domácí borci Václav Papík, Martin Čepek a Štěpán Zahálka dojeli na pátém, šestém a osmém místě. Žákyně vyhrála Tereza Duchková a kadety Jakub Hník před domácími Martinem Čechem a Janem Kašparem. Juniorům tentokrát kraloval Jan Gavenda z DCM Cycling Team VZW. Naopak Elizabeth Ungermanová zvítězila v juniorkách. V nejprestižnější kategorii elite si pro zlato jasně přijel zmíněný Jakub Skála, který cílem projel s více než dvacetivteřinových náskokem na druhého Štěpána Schuberta. Vítězný Skála pak tři minuty najel na třetího Martina Matějčka. Pro pátou příčku si přijel Litoměřičan Matěj Zahálka, dnes hájící barvy SKC Tufo Prostějov. Mezi ženami Vendula Kutová porazila v souboji o zlato Martinu Mikuláškovou.  
            Pořadatelé letos opět dali šanci amatérům. V nejmladší kategorii do 30 let vyhrál Jan Boubín, do čtyřiceti Jiří Chyba, do padesáti Petr Váňa a v nejstarší kategorii do šedesáti let Miroslav Pek. Příchozí ženy vyhrála Petra Krtičková z Hradce Králové, když terezínská Michaela Fialová na třetím místě byla jedinou domácí zástupkyní mezi příchozími, která se probojovala na stupně vítězů. "Máme za sebou další úspěšný ročník, který se jel podesáté jako Memoriál Pavla Sládka, mého předchůdce na pozici prezidenta CK Slavoj Terezín. Na nové trase, kterou jsme pro tentokrát připravili, ale budeme zůstávat i do budoucna a jsem velmi rád, že se osvědčila," dodal prezident Václav Bureš.

>>Výsledky2016


 

tagy: 54. Silvestrovský cyklokros, Terezín
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz