rss
PatRESS News

Zpět

Akademické tituly bral Hudeček, Hranaiová a Kolářová

15. dubna 2012

Katarína Hranaiová
Třebušín – Jiří Hudeček se o víkendu stal dvojnásobným akademickým mistrem České republice v silniční cyklistice. Nejen, že v sobotu ovládl časovku, ale v neděli bral zlato také v silničním závodě. Ženám kralovaly cyklistky z Plzeňska - Katarína Hranaiová a Hana Kolářová.
            Akademické tituly v silniční cyklistice se rozdávaly v uplynulém víkendu v Třebušíně na Litoměřicku. Studenti vysokých škol nejprve na jedenáctikilometrovém okruhu Třebušín, Chudoslavice, Ploskovice, Třebušín absolvovali časovku jednotlivců. Ženy trať jely jednou, muži dvakrát. V souboji s chronometrem nenašla přemožitelku Katarína Hranaiová. Studentka ZČU v Plzni, současně cyklistka švýcarského týmu Bigla a předloňská miss cyklistiky si připsala další titul na své konto zcela s přehledem. Na druhou Veroniku Bláhovou z Univerzity Palackého najela přes minutu. O další čtyři desítky vteřin pomalejší byla bronzová Hana Kolářová studující také na plzeňské univerzitě. „Titul v časovce jsem získala už před dvěma lety. Tehdy ale bolel mnohem více. Tentokrát jsem si byla jistá víc sama sebou, dobře jsem si rozvrhla síly a zejména jsem byla i lépe připravené. Vím, že mám najeto, a tak jsem odstartovala i s větším klidem,“ usmála se vítězná akademička Katarína Hranaiová.
            

Jiří Hudeček

Mužům kraloval s ještě větší suverenitou Jiří Hudeček z UJAK Praha. Úřadující mistr republiky v časovce e a člen elitní královéhradecké formace Whirlpool-Author byl už od začátku jasným favorit a svoji roli potvrdil ziskem zlata. Hudeček dvaadvacetikilometrovou trať zvládl za půl hodiny. Dvě minuty dal druhému Petrovi Kohlbeckovi z UK Praha a další minutu navrch třetímu Tomáši Janoškovi z VŠB TU Ostrava.
            Hned následující den na stejném okruhu v Třebušíně akademici bojovali o titul silničního šampióna. O ten se mezi ženami rozhodovalo ve spurtu dvojice Hana Kolářová z Plzně a Veronika Bláhová z olomoucké univerzity. I tentokrát zbylo na Bláhovou stříbro, když Kolářová slavila zisk vítězství. Na slavnostním pódiu je doplnila třetí Božena Kučerová z VŠEM Praha. Vítězka ze sobotní časovky Katarína Hranaiová dala přednost na stejné trati tradičnímu memoriálu J. Menharta a L. Hellera. „Nepřijela jsem sbírat tituly. Rozhodla jsem se tak na základě větší konkurence a ta byla v neděli právě při memoriálu,“ vysvětlila Hranaiová, proč nešla ve stopách Hudečka.
            Dvojnásobným akademickým mistrem se stal právě Jiří Hudeček. Jelikož se závod jel současně se zmíněným memoriálem, jen s odlišnými kategoriemi, Hudečkovi se podařilo ujet se dvěma jeho stájovými kolegy. Neohroženě si po sto deseti kilometrech přijel pro vítězství. Druhé místo bral Adam Šimek z ČVUT a třetí Pavel Gonda z Plzně. „Trenér Fiala bude mít určitě radost,“ pousmál se Hudeček, pro kterého to byl už třetí akademický titul v kariéře.
            Studenti vysokých škol jeli o akademické tituly historicky poosmé, resp. posedmé. Vždy přitom na stejné trati a se stejným pořadatelem - zkušenou sestavou připravující i juniorský Závod míru, který UCI aktuálně označila jako nejlepší podnik pro juniorské jezdce na světě. „Před osmi lety jsme založili také tuto tradici nejprve v silničním závodě. Rok na to jsme přidali i časovku a od té doby nám pořadatelství vlastně zůstalo. Dokud to půjde a my budeme schopní ho zvládnout, tak u toho i zůstaneme. Je to ale rok od roku těžší,“ dodal prezident CK Slavoj Terezín Václav Bureš.
 
Výsledky – časovka muži: 1. Jiří Hudeček (UJAK Praha) 30:45, 2. Petr Kohlbeck (UK Praha) +2:07, 3. Tomáš Janošek (VŠB TU Ostrava) +3:01, 4. Michal Malík (UJAK Praha) +3:15, 5. Adam Šimek (CVUT) +3:16. Časovka ženy: 1. Katarína Hranaiová (ZČU Plzeň) 18:20, 2. Veronika Bláhová (Univerzita Palackého) +1:03, 3. Hana Kolářová (ZČU Plzeň) +1:44, 4. Božena Kučerová (VŠEM Praha) +1:57, 5. Veronika Kotalová (VŠB TU Ostrava) +2:20.
 
Silnice muži: 1. Jiří Hudeček (UJAK Praha) 2:54:29, 2. Adam Šimek (ČVUT) +7:21, 3. Pavel Gonda (UK Praha), 4. Tomáš Dudek (VŠE Praha) oba +13:08, 5. Tomáš Janošek (VŠB TU Ostrava) +14:28. Silnice ženy: 1. Hana Kolářová (ZČU Plzeň) 1:44:55, 2. Veronika Bláhová (Univerzita Palackého) stejný čas, 3. Božena Kučerová (VŠEM Praha) +2:07, 4. Veronika Kotalová (VŠB TU Ostrava) +2:24, 5. Eva Kratochvílová (Ostravská Univerzita) +7:37.
Fotogalerie

Vítězka Katarína HranaiováVítězka Hana Kolářová

Vítěz Jiří HudečekVítěz Jiří Hudečektagy: mistrovství ČR, akademici, Třebušín, cyklistika, Hranaiová, Hudeček, Kolářová, univerzita,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Za pěnivou důvou jede už tuto sobotu

Reprezentant Vacek: Příští rok všechno napravím

46. Závod míru juniorů se opět zapisuje do historie

46. ročník Závodu míru juniorů vyhrál Nor Andersen“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz