rss
PatRESS News

Zpět

Amatéři dostanou na Silvestrovském cyklokrosu opět více prostoru

27. prosince 2012

Loňský 50. ročník Silvestrovského cyklokrosu
Terezín – Do druhého půlstoletí vstoupí poslední den letošní roku tradiční Silvestrovský cyklokros. Cyklisté se totiž na Bohušovické kotlině v Terezíně postaví na start obligátního závodu už po jednapadesáté. Letos budou mít více prostoru příchozí kategorie a amatérští závodníci, kteří chtějí poslední den roku 2012 využít ke sportovnímu zápolení. Chybět ale nebudou ani jezdci v nejprestižnější licencované kategorii elite.
            „Letos bych chtěl amatérské cyklisty uklidnit, že jim budou výhradně patřit jejich jednotlivé kategorie. Nebudou mezi nimi jako v loňském roce cyklisté masters, kteří jim brali chuť vítězit při vlastní touze vyhrát. Tato varianta se nám opravdu neosvědčila, takže jsme od ní rychle upustili a vrátili se původnímu pojetí,“ upozornil na podstatný fakt prezident pořádajícího klubu CK Slavoj Terezín Václav Bureš.
            Závod odstartuje tradičně v 10 hodin, kdy jako první do pedálů šlápnou starší žáci (2 okruhy), po nich budou následovat kadeti (30 minut) a po nich přijdou na řadu právě kategorie příchozích, které jsou odstupňovány po deseti letech – příchozí do 30 let (6 kol), do 40 let (5 kol), do 50 let (4 kola), do 60 let (3 kola), nad 60 let a ženy (2 kola). Cyklokros budou opět uzavírat licencované kategorie juniorů (40 minut) a elite (50 minut).
            Příchozí se při prezentaci prokážou občanským nebo jiným průkazem vždy nejpozději hodinu před startem své kategorie a potvrdí svým podpisem svůj dobrý zdravotní stav a to, že startují na vlastní nebezpečí. Přilby jsou povinné, ale cyklisté mohou osedlat i horské kolo. „Příchozí startují dle rozpisu po dojetí kadetů, ale přesto až sbor rozhodčích rozhodne, zda amatéři pojedou naráz nebo ve vlnách, protože půjde především o bezpečnost jezdců,“ podotkl Bureš.
            Silvestrovský cyklokros, který se na počest někdejšího prezidenta CK Slavoj Terezín jede jako 7. ročník Memoriálu Pavla Sládka, je sportovně společenskou událostí, kde se nenudí ani závodníci, ani diváci. Chybět totiž nemohou ani známá jména světa cyklistiky. „Viděli jsme tady třeba Šimůnka, bratry Kloučkovy starší i mladší, Ausbuhera, Dlaska, Murdycha, Mlynáře, Bínu, Lukeše, Kvasničku a mnoho dalších. Někteří se zde objevili již jako žáci nebo dorostenci, aby se později prosadili i v kategorii dospělých. Účast reprezentantů je ale často do poslední chvíle tajemstvím. Mnohdy býváme překvapeni sami i jako pořadatelé a divácká kulisa je pak pro každého velmi příjemná,“ pozval Václav Bureš na Bohušovickou kotlinu nejen cyklisty ale i diváky.
Rozpis závodu
Loňský 50. ročník Silvestrovského cyklokrosu Loňský 50. ročník Silvestrovského cyklokrosu

tagy: cyklistika, cyklokros, Silvestrovský cyklokros, Terezín, Bohušovická kotlina,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour ovládl Michal Bubílek

MTB Tour patří elitě i dětem

MTB Tour je letos výzvou

MTB Tour letos přifoukla královskou trasu“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz