rss
PatRESS News

Zpět

Ardavičus dojížděl ztrátu, van den Brink prorazil pneumatiku

7. leden 2015

Ardavičusova tatra s roudnickým Danielem Kozlovským. Foto: Martin Straka Chilecito/Židovice - Další velmi těžkou etapu za sebou mají posádky letošního Dakaru. Jakoby se pořadatelé snažili oddělit zrna od plev hned na začátku. Se třetím dílem se ale piloti s podporou severočeské stáje MKR Technology porvali opravdu statečně.
            "Byla to hodně těžká etapa a především pro mě bylo posledních padesát kilometrů opravdu nekonečných. Jako nováček v kabině si zvykám na tak rozbité trasy. Na jednu stranu kolem sebe máte nádherné výhledy ze strmých vrcholů, ze kterých byste mohli obdivovat nejkrásnější oblasti Argentiny, ale pak máte průjezdy řečištěm s milionem kamenů. I díky nim to dnes bylo hodně tvrdé," svěřil se roudnický mechanik Daniel Kozlovský, který po včerejší nehodě startoval s pilotem Ardavičusem až z nevýhodné třiatřicáté pozice.
            Na posádky čekala 542 kilometrů dlouhá etapa ze San Juan do Chilecita. Rychlostní zkouška měřila téměř tři sta kilometrů. Ardavičusova jamalka se po startu stále drala dopředu, až se probojovala na solidní devatenácté místo. Na vítězného Rusa Mardeeva ztratila takřka tři čtvrtě hodiny. To lépe se vedlo Tomáši Vrátnému, který z celku Bonver Dakar Project dojel do cíle nejlépe - patřila mu třináctá příčka, přestože na trase zastavil, aby pomohl kolegovi z partnerské holandské ekipy Mammoet Rallysport Pascalu de Baarovi, jehož pozlobila elektronika a nefungovaly mu ventilátory. Potíže měl tentokrát i krajan Martin van den Brink, který na kamenité cestě prorazil pneumatiku. Po její výměně dojel do cíle dvě pozice za Ardavičusem. De Baara nakonec technické potíže stály dvě hodiny, což ve výsledkové listině znamenalo jedenačtyřicátou pozici. Třetí z "Bonveru" Polák Szustkowski dojel šestadvacátý. "Tahle tvrdá etapa nám přesně ukázala, kde má naše technika ještě rezervy a na čem musíme pracovat. Vlastně to jen potvrdilo skutečnosti, o kterých jsme věděli, ale teď máme celou řadu impulsů, za které můžeme být jen rádi. Jinak nás naštěstí netrápí nic vážného. Všechno jsme schopni dát do pořádku. Nálada v týmu je dobrá, což je základ, a technický tým dělá vše proto, aby ráno byly kamiony v plné kondici," dodal hlavní konstruktér severočeského týmu MKR Technology Mario Kress.
            Průběžně vede Rus Mardeev, van den Brink se propadl na čtrnáctou pozici, Vrátný je šestnáctý a Ardavičus s Kozlovským jedenadvacátí.
            Ve čtvrtém závodním dnu se posádky na chvíli rozloučí s Argentinou, když překročí hranice a podívají se do Chile. Připravena je doslova horská etapa, při níž se kamiony dostanou nad hranici tří tisíc metrů nad mořem. Trať z Chilecita do Copiapy je se svými 768 kilometry čtvrtou nejdelší v letošním ročníku, ale měřená rychlostí část (174 km) zase tou nejkratší. „Poprvé si vyzkoušíme pořádné duny. Věřím, že na nich Artur teprve ukáže svoji sílu,“ dodal třiadvacetiletý Kozlovský.
 
Výsledky - kamiony - 3. etapa: 1. Mardeev (RUS) Kamaz 3:19:06, 2. Karginov (RUS) Kamaz +1:51, 3. de Rooy (NED) Iveco +4:30, 4. Loprais (CZE) MAN +7:00, 5. Sotnikov (RUS) Kamaz +7:32, 6. Kolomý (CZE) Tatra +7:56, 13. Vrátný (CZE) Tatra +31:51, 14. Macík (CZE) Liaz +31:52, 19. Ardavičus/Kozlovský (KAZ/CZE) Tatra +43:46, 21. van den Brink (NED) Renault Trucks +46:21, 26. Szustkowski (POL) Tatra +1:10:00, 41. De Baar (NED) Renault Trucks +2:04:34.
 
Celkově: 1. Mardeev (RUS) Kamaz 8:26:22, 2. Loprais (CZE) MAN +7:55,  3. Karginov (RUS) Kamaz +7:58, 4. Nikolaev (RUS) Kamaz +8:07, 5. Kolomý (CZE) Tatra +8:22, 13. Macík (CZE) Liaz +42:58, 14. van den Brink (NED) Renault Trucks +49:24, 16. Vrátný (CZE) Tatra +1:06:07, 21. Ardavičus/Kozlovský (KAZ/CZE) Tatra +1:43:05, 29. de Baar (NED) Renault Trucks +2:29:37, 34. Szustkowski (POL) Tatra +3:03:10.

  Ardavičusova tatra s roudnickým Danielem Kozlovským. Foto: Martin Straka Tatra Tomáše Vrátného. Foto: Martin Straka

tagy: Dakar, Rally, Argentina, Chile, MKR Technology, Adventure, Daniel Kozlovský, Bonver Dakar Project, Mammoet,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz