rss
PatRESS News

Zpět

Bösiger útočí na elitní pětku, Lacko dojel druhý

7. října 2012

Adam Lacko a Markus Bösiger
Jarama – Jak úspěšně předposlední víkend evropského šampionátu závodních tahačů ve španělské Jaramě pro severočeský tým MKR Technology začal, tak také skončil. Jako by mávnutím proutku zmizela někdejší smůla. V neděli na pódium vyskočil nejdříve Markus Bösiger a následně jeho český kolega Adam Lacko. Trojice severočeských pilotů jezdících na černo-červených renaultech se navíc silně přiblížila k realizaci přání, seřadit se v elitní pětce.
            Nedělní část jaramské zastávky pokračovala v sobotním stylu. V super pole svoji sílu jen potvrdil lídr průběžné klasifikace Němec Jochen Hahn a za ním ho následoval domácí Albacete. Dvojice stejně dojela i hlavní závod. Za nimi bojovali „Severočeši“ – Bösiger a Oestreich a Vršecký s Lackem. Přestože byl jezdec na Buggyře v rozhodující měřáku rychlejší než Lacko, ten mu to v závodě hned vrátil a dostal se před roudnického pilota. Toho o několik kol později zradila technika a závod pro něj předčasně skončil. Vláček MKR s přehledem posbíral třetí čtvrté a páté místo v pořadí Bösiger, Oestreich a Lacko.
             Doslova jako přes kopírák ve srovnání se sobotou byla nedělní hendikepová jízda. V té opět stylem start-cíl zvítězil Maďar Kiss. „Na začátku jsem se poťukal s Finem Makinenem a dostal se na druhé místo. Kiss pro mě byl ale nedostižný. I když jsem se vážně snažil, Norbi jel výborně a nedal mi šanci se před něj dostat,“ podotkl stříbrný Lacko, za kterým až do posledního kola jel týmový parťák Bösiger, takže to pro stáj MKR vypadalo na pódiový double. „V první zatáčce posledního kola to ale do Bösiho nacpal Albacete. Viděl jsem ve zpětném zrcátku, jak mu vletěl do boku a tím ho z bedny vyřadil. To byl hodně šílený manévr,“ popsal situaci Lacko.
            Albacete byl nakonec klasifikován třetí a Bösiger pátý. Sedmý bodoval Markus Oestreich. Nadprůměrným výkonem se Bösiger bodově dotáhl na celkově pátého Vršeckého, který v Jaramě prožil jeden z nejhorších víkendů za několik posledních let, když za oba dny nasbíral pouze tři body. „Za týden nás čeká poslední závodní víkend v Le Mans. Uvidíme, zda se tam podaří uspět. Před Jaramou by mě ani nenapadlo, že bych Davidův náskok mohl během ní vymazat. Do Le Mans mám tedy opět větší motivaci, protože by bylo pěkné, skončit v elitní pětce,“ uzavřel Markus Bösiger z MKR Technology.
 
Výsledky - 3. závod: 1. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 2. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 3. Markus Bösiger (SUI), 4. Markus Oestreich (GER), 5. Adam Lacko (CZE) všichni MKR Technology, 11. Frankie Vojtíšek (CZE) Frankie Oxxo Truck Racing, 14. Michal Matějovský (CZE) Buggyra, DNF David Vršecký (CZE) Buggyra.
 
4. závod - hendikep: 1. Norbert Kiss (HUN) Frankie Oxxo Truck Racing, 2. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 3. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 5. Markus Bösiger (SUI), 7. Markus Oestreich (GER) oba MKR Technology, 9. David Vršecký (CZE) Buggyra, 11. Frankie Vojtíšek (CZE) Frankie Oxxo Truck Racing, 12. Michal Matějovský (CZE) Buggyra.
Fotogalerie
 

 tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Jarama, Bösiger, Vršecký,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz