rss
PatRESS News

Zpět

Bösiger v Rusku zvítězil

27. července 2013

Markus Bösiger v Rusku zvítězil.
Smolensk – Zlatem vstoupil severočeský truckracingový tým MKR Technology do druhé poloviny seriálu Mistrovství Evropy závodních tahačů. V úvodním dnu ruské zastávky na okruhu ve Smolensku se v hendikepovém závodě z prvenství radoval švýcarský pilot Markus Bösiger. Jeho stájový kolega Adam Lacko vyšel ze soboty bez pódia.
            V hlavním závodě se z třetí příčky do čela parádně propracoval maďarský jezdec Norbert Kiss, který za sebe odsunul Antonia Albaceteho a Jochena Hahna a jel si vstříc vítězství. Za ním se pole už nijak nepromíchalo, takže elitní desítka závod dokončila v pořadí, v jakém si vyjela pozici v super pole. Adam Lacko odkroužil šestý a hned za ním pásku protnul kolega Bösiger. „První závod nebyl tak nejhorší. Ke konci mi odešly gumy, takže jsem na soupeře akorát trochu ztratil,“ podotkl jezdec MKR Technology Adam Lacko.
            Senzační jízdu v odpoledním hendikepu předvedl Markus Bösiger. Přes Fina Makinena se hned dostal do vedení. V sólové jízdě si švýcarský jezdec stále navyšoval svůj náskok a neohroženě s přehledem zvítězil. Za ním si stříbro vyjel Jochen Hahn a bronz Makinen. Lacko se z třetího místa propadl na sedmou. „K neumístění mi už klasicky pomohl David Vršecký, který mě hned ve druhé zatáčce dvakrát zezadu nakouřil, a tím to pro mě skončilo. Znovu na trať jsem se vrátil až jako sedmý a na té pozici jsem už závod dokroužil,“ sdělil zklamaně Adam Lacko.
 
Výsledky – 1. závod: 1. Norbert Kiss (HUN/MAN) Oxxo Energy Truck Race Team, 2. Antonio Albacete (ESP/MAN) Equipo Cepsa, 3. Jochen Hahn (GER/MAN) Castrol Team Hahn Racing, 4. David Vršecký (CZE/Freightliner) Buggyra, 5. Markus Oestreich (GER/MAN) Truck Sport Lutz Bernau, 6. Adam Lacko (CZE/Renault), 7. Markus Bösiger (SUI/Renault) oba MKR Technology.
 
2. závod – hendikep: 1. Markus Bösiger (SUI/Renault) MKR Technology, 2. Jochen Hahn (GER/MAN) Castrol Team Hahn Racing, 3. Mika Makinen (FIN/MAN) Mika Makinen, 4. Markus Oestreich (GER/MAN) Truck Sport Lutz Bernau, 5. Norbert Kiss (HUN/MAN) Oxxo Energy Truck Race Team, 7. Adam Lacko (CZE/Renault) MKR Technology, 9. David Vršecký (CZE/Freightliner) Buggyra.
Fotogalerie


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Smolensk, Vršecký, Bösiger,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Maroko skončilo vítězstvím i slzami

Po bronzu je van den Brink už druhý

Van den Brink je už celkově třetí

Kamion MKR ovládl v Maroku 5. etapu.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz