rss
PatRESS News

Zpět

Bösigerovi vyletěl píst

14. července 2013

Tahače MKR na Nürburgringu.
Nürburgring – Polovinu sezóny mají truckeři právě za sebou. V neděli uzavřeli pátou zastávku evropského šampionátu závodních tahačů na německém Nürburgringu. Po Lackově sobotním prvenství se ale jeho týmu MKR Technology v nedělní části pódium tentokrát vyhnulo. Bösigera navíc v posledním kole zradila technika.
            „Z víkendu být nadšeni jako tým zrovna nemůžeme. Nějaké body jsme sice nasbírali, ale kdyby to bylo lepší, určitě bychom byli všichni mnohem spokojenější. V neděli nás trochu provázela smůla,“ podotkl jezdec severočeské stáje MKR Technology Adam Lacko.
            Už při hlavním závodě piloti neodkroužili ani jediné kolo, když zavlála červená vlajka. Pro nehodu byl závod zastaven a následně znovu odstartován. „V té nehodě jsme byli oba s Markusem. Já to schytal na celý pravý bok, takže jsem byl rád, že jsem vůbec pokračoval,“ oddechl si Lacko.
            Napodruhé už ale tahače jely tak, jak je seřadilo super pole. Na prvních šesti místech se nic nezměnilo. Po atraktivním souboji Albaceteho s domácím Hahnem se radoval první jmenovaný. Bronz si vyjel Norbert Kiss. Adam Lacko se svým kolegou Markusem Bösigerem cílovou pásku protnuli v pořadí za sebou na šestém a sedmém místě.
            Do nedělního hendikepu pak tahače MKR vyjížděly z první a druhé lajny, ale zužitkovat svoji pozici se nepovedlo. Pole dlouho vedl jablonecký Frankie Vojtíšek. Než se ho padařilo předjet, už se do čela cpali rychlíci Kiss, Oestreich a Hahn. „Na neděli jsme zkoušeli nové nastavení, ale pro druhý závod jsme neměli čas vrátit ho zpátky. Nebylo to nejlepší, měli jsme horší grip a museli hodně bojovat,“ popsal Adam Lacko, který nakonec dojel pátý. To kolegu Bosigera zradil v posledním kole motor. „Odešel takovým stylem, že na nás doslova vykoukl píst s ojnicí,“ kroutil hlavou mechanik Jakub Čaněk.
            Před dalším dílem v ruském Smolensku šampionát nadále vede Albacete. Lacko je šestý a Bösiger se posunul hned za něj.
 
Výsledky – 3. závod: 1. Antonio Albacete (ESP/MAN) Equipo Cepsa, 2. Jochen Hahn (GER/MAN) Castrol Team Hahn Racing, 3. Norbert Kiss (HUN/MAN) Oxxo Energy Truck Race Team, 4. David Vršecký (CZE/Freightliner) Buggyra, 5. Markus Oestreich (GER/MAN) Truck Sport Lutz Bernau, 6. Adam Lacko (CZE/Renault), 7. Markus Bösiger (SUI/Renault) oba MKR Technology, 8. Frankie Vojtíšek (CZE/MAN) Frankie Truck Racing Team.
 
4. závod – hendikep: 1. Norbert Kiss (HUN/MAN) Oxxo Energy Truck Race Team, 2. Markus Oestreich (GER/MAN) Truck Sport Lutz Bernau, 3. Jochen Hahn (GER/MAN) Castrol Team Hahn Racing, 4. David Vršecký (CZE/Freightliner) Buggyra, 5. Adam Lacko (CZE/Renault), 17. Markus Bösiger (SUI/Renault) oba MKR Technology, DNF: Frankie Vojtíšek (CZE/MAN) Frankie Truck Racing Team.
Fotogalerie


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Nürburgring, Bösiger,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz