rss
PatRESS News

Zpět

Bára Zemanová zpestřila tradiční pouť ve Zbůchu

30. května 2013

Bára Zemanová jako host Jarní pouti ve Zbůchu.
Zbůch – Zpěvačka Bára Zemanová zpestřila letošní Jarní pouť ve Zbůchu. Díky ní má veřejnost každoročně ojedinělou možnost prohlédnout si zázemí místního centra pobytových a terénních služeb, v jehož areálu se tradičně netradiční akce koná. Letos měla pouť staročeský nádech a návštěvníkům ukázala řadu novinek.
            "Tentokrát jsme návštěvníkům poprvé umožnili prohlédnout si prostory a ukázky hipoterapie, tedy jak u nás probíhá léčebná metoda, při které na klienta působí impulzy vznikající při koňské chůzi," podotkl ředitel centra Petr Štainigl.
            Při pouti nemohly chybět tradiční atrakce - perníky, soutěže, houpačky, prolézačky nebo prodejní stánky. Atmosféru dolaďovalo velké posezení s grilovanými klobásami a kuřaty. Každý měl možnost nakoupit si výrobky klientů převážně z keramických dílen nebo pracovní terapie. Právě s klienty se mohla radovat také veřejnost, a proto celé zázemí ústavu, kde se běžně setkává na dvě stě chráněnců, bylo zaplněno jako na „Václaváku“. „Akce je připravovaná jako zpestření pro naše klienty a jejich blízké, ale volný přístup má veřejnost, pro kterou je to skutečně ojedinělá možnost si zdejší domov prohlédnout a vůbec více se seznámit s jeho chodem jako takovým. Zájem každoročně stoupá,“ podotkl Štainigl.
            Jarní pouť vyvrcholila pěveckým vystoupením. V loňském roce totiž v centru vznikl "hudební ateliér" jako nová zájmová aktivita. Díky podpoře z Evropské unie tak klienti zkouší s vlastní aparaturou a hudebními nástroji. Podobná vystoupení pro veřejnost jsou vrcholem jejich snažení. Podpořila ho i zpěvačka známá ze soutěže SuperStar Bára Zemanová, která nejprve zazpívala spolu s klienty a následně přichystala vlastní vystoupení. "S Bárou spolupracujeme už delší dobu. Je to skvělá zpěvačka, kterou mají klienti rádi a ona s nimi umí výborně pracovat. Sama také vystupuje bez nároku na honorář," dodal zástupce ředitele centra Jaroslav Němec.
Fotogalerie
Hosté si vyzkoušeli hipoterapii. Při pouti byla zábava.

tagy: Zbůch, Jarní pouť, ústav sociální péče, Bára Zemanová,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Rock Point – Horská výzva se rozšíří o závod na Vysočině

Pálavským závodem vyvrcholila letošní Rock Point - Horská výzva

Rock Point – Horská výzva finišuje na Pálavě

Horská výzva byla po řádění vichru opravdovou výzvou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz