Zpět

Belgičan Albert zvítězil na Světovém poháru v Plzni

28. října 2012

Vítězný Niels Albert
Plzeň - Úřadující mistr světa v cyklokrosu Belgičan Niels Albert ovládl druhý závod světového poháru. Za dohledu kamer České televize zcela suverénně zvítězil na silně bahnité trati v plzeňské Doubravce a stal se novým lídrem seriálu. Nejlepší z českých jezdců byl čtrnáctý Radomír Šimůnek.
            Tohle byl opravdový cyklokros. Bláto, bláto a zase jen bláto. Mimo samotných jezdců si pořádně mákli také mechanici, cyklisté totiž svá kola měnili takřka v každém okruhu. S náročnou tratí si opět nejlépe poradili Belgičané. Už od startu se usadili na prvních místech a nakonec jim patřilo nejlepších sedm příček. Brzy se do čela dostal muž s duhovým trikotem, stájový kolega Radka Šimůnka z BKCP-Powerplus Niels Albert. Ten si postupně získával náskok a do cíle přijel s více než půlminutovým odstupem na druhého Klaase Vantornouta. Právě zbylá dvě pódiová místečka si rozebrali jezdci Sunweb-Revor Vantornout a Kevin Pouwels. Elitní pětku uzavřela dvojka z Telenet-Fidea Tom Meeusen a Bart Wellens.
            Mezi fanoušky tolik oblíbený cyklokrosař Zdeněk Štybar definitivně přesedlal na silniční kolo. V Plzni byl tentokrát jen jako divák. O roli české jedničky usiluje Radomír Šimůnek, který se dlouho motal kolem desítky. Nakonec klesnul na čtrnáctou příčku. Sám pak přiznal, že trať byla málem nad jeho síly. "Kdyby tu nebylo tolik českých fanoušků, kteří vytvořili super atmosféru, tak bych nedojel. To oni mě poslední dvě kola doslova tlačili a za to jim patří velký dík," sdělil Radomír Šimůnek, když dalším nejlepším z českých jezdců byl dvaadvacátý Martin Bína. "V týdnu jsem se pral s nemocí. Nečekal jsem víc. Bylo to pro mě maximum," prozradil veřejně Bína.
            Vítězný Albert mohl mít v Plzni dvojnásobnou radost. Nejen, že zvítězil na velmi těžké trati, ale současně se posunul do čela Světového poháru, když aktuálně má stejný počet bodů jako druhý krajan Pouwels

Výsledky: 1. Niels Albert (BEL) BKCP-Powerplus 1:08:26, 2. Klaas Vantornout (BEL) +0:36, 3. Kevin Pouwels (BEL) +0:45 oba Sunweb-Revor, 4. Tom Meeusen (BEL) +0:54, 5. Bart Wellens (BEL) +1:09 oba Telenet-Fidea, 14. Radomír Šimůnek (CZE) BKCP-Powerplus +3:45, 22. Martin Bína (CZE) CEZ Cyklo Team Tábor +5:01, 24. Petr Dlask (CZE) Madeta-Fitness/Specialized +5:18, 33. Jiří Polnický (CZE) Whirlpool-Author +6:33, 36. David Kášek (CEZ) CEZ Cyklo Team Tábor +7:05, 39. Lubomír Petruš (CZE) BKCP-Powerplus +8:07, 43. Ondřej Bambula (CZE) CEZ Cyklo Team Tábor, 44. Vladimír Kyzivát (CZE) Johnson Controls TJ Auto Škoda - oba - 1 kolo.