rss
PatRESS News

Zpět

Berka: S Jičínem jsme se porazili sami, teď musíme bodovat na Dukle

20. února 2013

Milan Berka v zápase s Jičínem.
Lovosice - Po zdravotních potížích s kotníkem se do ostré hry lovosických házenkářů opět vrátil Milan Berka. Zkušená spojka ale k vítězství tentokrát nepomohla. Lovosice poprvé v letošní sezóně padly na domácí palubovce, když je zdolal tým z Jičína.
 
Milane, to asi nebyl nejkrásnější návrat po zranění, že?
Prohráli jsme, co se dá dělat. Z takového množství chyb, které jsme udělali, to ani jinak dopadnout nemohlo. Tím nesnižuji kvalitu soupeře, ale prohráli jsme si to sami. V prvním poločase jsme měli patnáct technických chyb, dalších asi deset ve druhém, takže jsme se porazili sami.
 
V týmu panuje dobrá nálada, co se od zápasu čekalo?
Nemůže panovat špatná nálada, když člověk chce něco hrát. Chtěli jsme se nabudit, mít ostrý start a to jsme neměli. Pak jsme se sice dostali do laufu, vyhráli jsme šňůru čtyři nula, ale pak jsme se opět dostali našimi pěti šesti technickými chybami do mínusu. Soupeři jsme v prvním poločase nabídli sedm gólů z rychlých útoků. Ke konci jsme už vabank zkoušeli co se dá, ale základ byl v prvním poločase a vstupu do druhého.
 
Co zdraví po návratu?
To nebudeme pitvat. Rozhodně to žádným způsobem neovlivnilo můj výkon. Ten byl špatný a zdraví na to nemělo žádný vliv.
 
Co ztráta bodů může znamenat v boji o medaile?
Ztratili jsme doma dva body, které bychom mohli potřebovat, ale momentálně to nic neřeší. Každá ztráta je citelná. Tím, že počítám, že budeme v té šestce, tak ve hře je ještě nějakých osmadvacet bodů, což je zhruba polovina, ale teď bych se tím netrápil. Řešit to samozřejmě budeme, ale stalo se a soupeř vyhrál.
 
S Jičínem se v tabulce počítá tak nahoře?
Je to slušná generace kluků, kteří hrávali juniorky. Hrají dobře, dobře se na to kouká, jde jim to. Hlavně jsou na vlně, jsou v laufu, ale jak už jsem řekl, prohráli jsme si to sami.
 
Je Jičín neoblíbený soupeř?
My jsme v Jičíně loni dokázali vyhrát, oni to samé dokázali u nás doma, pak remíza u nich a jejich výhra u nás, takže jsou to vždy napjaté a vyrovnané boje až do poslední minuty. Tentokrát to kvůli našemu chabému výkonu bylo prostě rozhodnuté velmi brzy. Problém byl v tom, že jsme jim nabíjeli do rychlých útoků technickými chybami. Z těch třiceti gólů jsme polovinu dostali z první nebo druhé vlny.
 
Zatím to neodpadává, kolik mančaftů může pomýšlet na titul?
Myslet na něj mohou všichni včetně Kopřivnice, ale kdo to dokáže realizovat? Je to hodně našlapané. Jičín se teď odpíchl nahoru, ale uvidíme. V základní části máme ještě čtyři zápasy a pro některé bude hodně těžké se do první šestky dostat. My teď budeme muset bodovat na Dukle, protože ty dva body mohou chybět. 
 
Fotogalerie z utkání
Milan Berka v zápase s Jičínem. Milan Berka v zápase s Jičínem.

tagy: házená, Lovosice, extraliga, Jičín, Tipgames, Milan Berka, rozhovor,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz