rss
PatRESS News

Zpět

Běžci na Šumavě uzavřou letošní sérii Rock Point - Horská výzva

7. říjen 2015

Železná Ruda - Seriál Rock Point - Horská výzva jde do finiše. Tento víkend je na programu letošní závěrečná zastávka. Čtyřdílná "tour" horských běhů a trekingu dvojic skončí v Železné Rudě na Šumavě. Milovníci běhu a horského prostředí se však mohou k jedné ze tří závodních tras na místě stále přihlásit. Na programu je navíc opět i nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou.
"Kdo se nestihl přihlásit dopředu, určitě zoufat nemusí. Každý se stále může registrovat na místě v kanceláři závodu, protože každý si tu může najít svůj cíl a svoji výzvu. Vždyť jde o finálový závod, takže tu budeme svědky opravdu litých soubojů o poslední body do celkového hodnocení," nabádá k účasti v závěrečném čtvrtém závodě letošní série Rock Point - Horská výzva její ředitel Pavel Zitta.
Na Šumavě na běžce čekají tradiční tři délky tras – Long (75 km), Half (43 km) a Short (18 km). Parametry jednotlivých tratí jsou přitom nejdelšími v letošním ročníku, když o několik kilometrů převyšují průměry ostatních zastávek. Součástí akce je také benefiční nesoutěžní osmnáctikilometrový Pochod s Mixitkou, kde je polovina startovného věnována osmileté Elišce Vachtlové. "Každou zastávku se snažíme pomáhat některému z vytipovaných dětí z regionu, v němž se závod koná. Tentokrát jdeme či běžíme pro Elišku z Tupadel u Klatov, u která došlo kvůli nedostatku kyslíku při porodu k těžkému poškození mozku. Eliška je ,stejně jako její rodiče, velkou bojovnicí, a proto bychom rádi přispěli na její léčbu. Věřím proto, že se v Železné Rudě sejde široké startovní pole," přeje si ředitel Zitta.
Závod letos odstartuje netradičně z fotbalového hřiště v Železné Rudě, kde bude také veškeré zázemí. “Mezi parkovištěm na Špičáku a fotbalovým hřištěm bude stále pendlovat autobus. Nezapomněli jsme tedy i na logistiku a ani pohodlí účastníků,” připomněl Zitta.
První běžci se na trasu vydají obligátně pět minut před páteční půlnocí, kdy je na programu start královské nejdelší trasy. Další vybíhají se sobotním dopolednem - "halfisté" v devět a hodinu po nich na trať vyběhnou "shortisté". Pochod s Mixitkou jde ve čtvrt na jedenáct. Všechny trasy má odstartovat sám generální ředitel Lesy ČR pan Daniel Szorád. "Velmi si vážím natolik úzké spolupráce se zástupci národního parku a Lesů ČR. Společně pracujeme na tom, aby závod stále mohl být v atraktivních horských lokalitách. I proto se závěrečná zastávka koná až v tomto pozdějším termínu, jelikož jsme brali ohled na dobu centrální říje. K horám se snažíme být maximálně šetrní, což jen potvrzuje náš společný projekt Green Way se sdružením Progressum, které mimo jiných aktivit po závodě čistí trať a vytipované turistické lokality od nepořádku a odpadků," podotkl Zitta.
Na Šumavě se ale nudit nebude ani doprovod závodníků či běžní hosté. Na sobotu totiž pořadatelé připravili také kulturní doprovod. V poledne na pódiu vystoupí kapela A.M.Úlet se svým dřevěným rockem a po nich koncert odehraje world a ethno skupina Folklorica. "Na místě pak budeme vyhlašovat tentokrát jen vítěze a nejrychlejší účastníky dané zastávky. Pro dekorování celkových vítězů jsme letos poprvé zvolili slavnostnější ráz, kdy dekorování absolutního pořadí proběhne při pražském outdoorovém festivalu Obzory v neděli 8. listopadu," dodal ředitel seriálu, když současně upozornil na navazující akci pro dobrodruhy: "Poslední den v říjnu jsme v Koutech nad Desnou přichystali extrémní čtyřiadvacetihodinovku, kam jsou samozřejmě zváni ti, kteří nebojí dalších výzev," mrknul Pavel Zitta.

Program Rock Point – Horská výzva Šumava:
pátek 9. 10.:
23:55 – start závodu Long

sobota 10. 10.:
09:00 – start závodu Half
10:00 – start závodu Short
10:15 – Pochod s Mixitkou
12:00 - 14:00 kapela A.M.Úlet (dřevěný rock)
14:00 - 16:00 kapela Folklorica (world, ethno)
16:00 - 17:00 Vyhlášení výsledků závodu    

tagy: Rock Point, Horská výzva, Šumava, 2015
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz