rss
PatRESS News

Zpět

Běžci se chystají vyzvat Boží Dar

7. srpen 2015

Běžci se detailně seznámí s Krušnými horami. Boží Dar – Přesně týden zbývá do startu dalšího závodu seriálu Rock Point – Horská výzva. Série horských běhů a trekingu dvojic pokračuje v pořadí třetí zastávkou tentokrát v Krušných horách. Na Božím Daru se celá série přehoupne do své druhé poloviny. Registrace bude pro milovníky zdravého pohybu otevřená i na místě.
            „Vše je připraveno, dolaďujeme detaily a plynule navazujeme na předchozí velmi zdařilou zastávku v Krkonoších, takže věřím, že na Božím Daru spolu s běžci zažijeme, jak už z místa činu vyplývá, boží atmosféru, heroické výkony a celkově si užijeme parádní víkend,“ přeje si ředitel závodu Rock Point – Horská výzva Pavel Zitta.
            Účastníci se na Božím Daru mohou těšit na zajetý scénář seriálu. Milovníci běhu a přírody si znovu mohou vybrat ze tří připravených tras - Long (63 km), Half (37 km) a Short (16 km). Letos poprvé se v Krušných horách představí novinka pátého ročníku, kterou je nesoutěžní pochod, který ocení především rodiny s dětmi - šestnáctikilometrový Pochod s Mixitkou, který má benefiční charakter. Polovina symbolického startovného je věnována na dobročinné účely. „Stejně jako v předchozích závodech předáme vybranou částku předem vytipovanému malému dítěti, ke kterému osud po zdravotní stránce nebyl zrovna pozitivně nakloněný. Letos jsme si dali za cíl pomáhat tímto způsobem v každé lokalitě našeho závodu,“ připomněl Zitta.
K závodu i k pochodu se stále může na místě přihlásit naprosto každý. Na výběr jsou zmíněné tři délky tras a hned pět soutěžních kategorií - muži, ženy, mix a nebo dogtreking mužů a žen.
            Nejdelší závod Long startuje už obligátně pět minut před páteční půlnocí. Na další dvě trasy Half (37 km) a Short (16 km) už závodníci vyběhnou v sobotu v 9 a v 10 hodin. Pochod s Mixitkou pak startuje ve čtvrt na jedenáct. Královská trať Long ze startu na Božím Daru přes noc běžce zavede kolem Božídarského Špičáku, Mrtvého rybníku na Hřebečnou, kolem Lesíku háj, přes Abertamy na Plešivec a dále do Jáchymova a přes Krásný Les, Stráž nad Ohří, Srní, kolem Vysoké Seče přes Klínovec zpátky do cílového Božího Daru. Na trati bude připravena čtveřice občerstvovacích stanic – v Abertamech, v Jáchymově, ve Stráži a na vrcholu Klínovce. Podobná trasa je nachystána i v sobotu na účastníky střední délky. Ti se vyhnou smyčce přes Krásný Les a Stráž nad Ohří. Společné mají tři občerstvovací stanice. Pro méně zdatné je určen šestnáctikilometrový okruh Short, kde účastníci mají možnost potkat se s ostatními ve stanici v Jáchymově.
            Nudit se tradičně nebudou ani nesportovci. Součástí krušnohorské zastávky bude opět doprovodný hudební program, který startuje na parkovišti u radnice s odbitím sobotního poledne, kdy vystoupí bluegrassová kapela Album z Chomutova. Na ni naváže žatecká folk-rocková sestava Lochness. „Na Božím Daru si každý vždy najde to své. Někdo má Výzvu jako cíl fyzického výkonu, jiný jako důvod nezůstat o víkendu na gauči u televize. Snažíme se připravit velkolepý závod, při kterém každý v sobě najde chuť překonat sám sebe,“ zve na Boží Dar ředitel Pavel Zitta.
 
Program Rock Point – Horská výzva Krušné hory:
pátek 14. 8.:
23:55 – start závodu Long

sobota 15. 8.:
09:00 – start závodu Half
10:00 – start závodu Short
10:15 – Pochod s Mixitkou
12:00 - 14:00 Album (Chomutov) - bluegrass/country
14:00 - 16:00 Lochness (Žatec) - folk/rock
16:00 - 17:00 Vyhlášení výsledků závodu    

 

tagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Zitta, Šumava, Boží Dar, Krušné hory, Krkonoše,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz