rss
PatRESS News

Zpět

Bronz ve 14. etapě znamená celkové pódium

23. července 2016

Renault Sherpa z dílny MKR Technology. Hohhot/Židovice – Je to doma! Na severu Čech se dnes bude slavit. Kamion z dílny MKR Technology opravdu vybojoval celkové pódium na nejdelší a nejtěžší rally světa na Silk Way. V sobotní 14. etapě se pilot Martin van den Brink dojel pro bronz, který mu patří i v celkové klasifikaci. Před startovním polem je už jen závěrečná etapa s cílem v Pekingu. Ta už je jen formální bez měřené speciálky.
            „Všechno, co jsme si vysnili, se podařilo naplnit. Na Silk Way jsme jeli s tím, že je pro nás hlavní prioritou pořádně prověřit zcela novou techniku pro hlavní cíl, kterým je Dakar. Nalezli jsme mnoho chyb, na kterých jsme intenzivně pracovali. Současně jsme ale nejeli závod bez ambicí. Chtěli jsme na pódium a to se nám povedlo. Nálada v týmu je perfektní. Máme co slavit,“ pronesl s mimořádnou spokojeností šéf projektu MKR Adventure a hlavní konstruktér závodních kamionů Mario Kress.
            V předposlední 14. etapě se ještě mohlo leccos přihodit. Zrádné duny mohly pořadím ještě zamíchat. Na posádky čekalo v součtu přes sedm set padesát kilometrů, z nichž měřenou část tvořilo dvě stě šedesát. Martin van den Brink se s kamionem Renault Sherpa v jejím průběhu probojoval do čela. Dlouho závod vedl, ale v samotném závěru trochu zvolnil a nakonec mu patřil bronz. Paradoxem je, že tak, jak první tři piloti dojeli etapu, tak jim nakonec patřilo i celkové pořadí. Zvítězil Rus Mardějev s kamazem před parťákem Sotnikovem. Van den Brink ztratil pouhých pět minut. Jeho kolega Pascal de Baar cílem projel v jedenáctém nejrychlejším čase. „Jeli jsme na jistotu, nechtěli jsme riskovat. Bylo by zbytečné ztratit pódium. Získali jsme všechno, pro co jsme přijeli. Máme velkou radost. Teď už se musíme začít soustředit na Dakar,“ podotkl palubní mechanik Daniel Kozlovský.
            V celkové klasifikaci patří třetí místo právě nově postavenému speciálu Renault Sherpa s Kozlovským na palubě. Na vítězného Mardějeva posádka ztratila půl hodinu, na druhého Sotnikova jen čtvrt hodinu. Holandsko-česká formace přitom závod dlouho vedla, ale z první pozice ji sesadil defekt kola. Krajan de Baar je v končeném ranku sedmý.
            Letošní ročník Silk Way Rally definitivně vyvrcholí v neděli. Týmy už jen musí zvládnout nesoutěžní trasu z Hohhotu do Pekingu. Až tam se závod bude brát za ukončený. Jen nešťastná náhoda by tak musela letošní výsledky přepsat.
 
Výsledky - 14. etapa (261 km):
1. Mardějev (Kamaz) 3:59:26
2. Sotnikov (Kamaz) +3:32
3. van den Brink (Renault Sherpa) +5:02
4. Viazovich (MAZ) +15:09
5. Hongning (Kamaz) +23:11
10. Vrátný (Tatra) +49:24
11. de Baar (Renault K520) +1:12:16
12. Ardavičus (Tatra) +2:00:47
 
Celkově:
1. Mardějev (Kamaz) 39:23:18
2. Sotnikov (Kamaz) +15:28
3. van den Brink (Renault Sherpa) +33:26
4. Nikolajev (Kamaz) +1:32:53
5. Hongning (Kamaz) +3:18:56
7. de Baar (Renault K520) +5:52:28
11. Vrátný (Tatra) +9:33:36
13. Ardavičus (Tatra) +16:54:07

tagy: Silk Way Rally 2016
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz