rss
PatRESS News

Zpět

Bruncvík nevyhrál, ale na Oxford-Cambridge byl první

31. března 2013

Milan Bruncvík při Oxford vs. Cambridge - reprofoto.
Londýn - Nevyhrál, ale i přesto byl první. Litoměřický veslař Milan Bruncvík se jako historicky první Čech představil na jednom z nejprestižnějších veslařských závodů světa - na slavném a tradičním univerzitním klání dvou lodí z Oxfordu a Cambridge. Bruncvík na bílé lodi Cambridge, ale vítězství neslavil. Z prvenství se při 159. ročníku radovala posádka Oxfordu.
            Tmavě-modrá osmiveslice Oxfordu odstartovala velmi agresívně a od začátku si šla tvrdě za svým a nic neponechala náhodě. Ihned se ujala vedení, které po celou dobu takřka sedmikilometrového závodu, udržela. Po 6,8 km cílem na řece Temži projela v čase 17:28 s jasným náskokem více než jedné délky lodě a po roční pauze měl Oxford opět důvod k oslavám, když snížil poměr vítězství na stav 77:81.
            Na londýnské Temži panují specifické podmínky. Ty letos odborníci považovali za jedny z nejrychlejších, když posádky sice jely proti proudu, avšak za přílivu. Obě lodě trať provezla jihozápadním Londýnem mezi Putney a Mortlake. Vítěz trasu zvládl za posledních deset let ve čtvrtém nejrychlejším čase.

            Rodák z Litoměřic Milan Bruncvík, který se jako první český veslař zapisuje do historických tabulek tohoto prestižního závodu, byl ve svých osmadvaceti letech letos druhým nejstarším členem obou posádek a se svými dvaaosmdesáti kilogramy přitom jednoznačně nejlehčím. Na lodi Cambridge mu patřilo druhé místo a s tím se nakonec musel smířit i ve výsledkové listině.

Milan Bruncvík při Oxford vs. Cambridge - reprofoto. Milan Bruncvík při Oxford vs. Cambridge - reprofoto.

tagy: veslování, Milan Bruncvík, závod, Oxford, Cambridge,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Rock Point – Horská výzva se rozšíří o závod na Vysočině

Pálavským závodem vyvrcholila letošní Rock Point - Horská výzva

Rock Point – Horská výzva finišuje na Pálavě

Horská výzva byla po řádění vichru opravdovou výzvou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz