rss
PatRESS News

Zpět

Buggyra testuje na všech frontách

17. duben 2014

V Mostě testovaly obě Buggyry. Most - Doslova jako při zastávce evropského šampionátu tahačů to v úvodu týdne vypadalo na autodromu v Mostě. Na závodní trati se totiž spolu s Davidem Vršeckým proháněli další evropští mistři. Současně s plánovaným rozsáhlým testováním týmu Buggyra na okruhu v Mostě je ale na programu pokračování v testech na rallye.

Spolu s Buggyrou do Mostu dorazil úřadující šampion Jochen Hahn i někdejší mistr Markus Bösiger, Gerd Körber, Markus Altenstrasser nebo René Reinert. "Z celého testování mám velmi dobrý pocit. Je parádní mít před sezónou určité srovnání s konkurencí, a zrovna tou největší,“ poukazuje technický ředitel týmu Buggyra Robin Dolejš na společné testování s dalšími týmy ze startovního pole. Testování v Mostě se totiž netradičně účastnili mimo jiných obhájce titulu Jochen Hahn, ale také Markus Bösiger nebo Gerd Körber. „Podle toho, co jsem viděl, se zdá, že jsme na velmi dobré cestě. Nerad bych ale cokoli zakřiknul, do startu šampionátu přece jen zbývá ještě dost času," tlumil Robin své nadšení.

Už první ostré testy před více než dvěma týdny přinesly výborné výsledky. Buggyra za tu dobu navíc stihla opět pokročit. "Řadu drobností se nám od té doby podařilo vyladit. Jsem spokojený, jak to auto jede," podotkl pilot David Vršecký.

Buggyra byla v Mostě v kompletní sestavě a na okruhu testovala oba závodní speciály. Zcela nové overaly pro sezónu 2014 poprvé propotili také oba piloti David Vršecký a Adam Lacko. "Na auto jsem si zvykl opravdu rychle a cítím se v něm mimořádně skvěle. Už se těším, až vyjedeme do závodu, ty nejsou jen o rychlém autě a rychlých časech, ale taky o vymezení prostoru na trati. Samozřejmě v rámci pravidel," řekl s potutelným úsměvem Adam Lacko.

Testovací program pokračuje přesně podle plánu. I když během zkoušek několikrát zapršelo, tak v uplynulých dnech oba piloti najeli nesčetně okruhů, takže si tým opět odváží velké množství cenných dat. Technický ředitel týmu si mnul ruce. "I když to ode mě zní jako klišé, tak telemetrických dat není nikdy dost. Jen díky nim se neustále posouváme a zrychlujeme. Kvůli zrušenému závodu v Istanbulu se navíc posouvá start sezóny o tři týdny, takže jsme získali mnoho času navíc, který hodlám maximálně využít," upozornil Robin Dolejš, který má v těchto dnech mimořádně napilno. Na testování okruhových speciálů bude koncem týdne navazovat testování dakarského Fat Boye. "Práce na dakarském a truckracingovém autě je pro mě prakticky stejná, jen se výrazně liší výsledné použití. Každé auto má svá specifika, a proto je třeba k nim i jinak přistupovat. U každého auta jsou kladeny jiné požadavky na různé jeho části," porovnal Robin.

Testovací program ale přinesl také velkou radost a pomohl splnit nejeden klukovský sen. Den s Buggyrou totiž prožili chlapci z českobudějovického centra Arpida, které se stará o děti se zdravotním postižením. Na testování do Mostu přijeli chlapci ze sedmých a osmých tříd s těžkým a středně těžkým postižením. Všichni se také svezli v závodních speciálech. "Chlapci mají záliby a koníčky jako každý kluk. Jsou to velcí milovníci motorismu. Stále mluví o driftování, zatáčení přes ručku a podobných věcech, a tak mě napadlo, že bych jim jeden velký sen mohl zkusit splnit. S vedením Buggyry jsme se naprosto senzačně domluvili. Všichni byli nadšení. Tohle bude jednoznačně památka na celý život," řekl nadšeně Michal Grill, učitel základní školy speciální v centru Arpida.

    Návštěva dětí z budějovického centra oživila celé zázemí týmu Buggyra. "Vidět tu opravdovou a neskrývanou radost kluků z Arpidy mě jen utvrzuje v tom, že má smysl takové akce připravovat. Jsem moc rád, že můžeme alespoň tímto způsobem někomu pomoci. Psychika je mocná čarodějka a ve zdraví hraje velkou roli, takže v podobných aktivitách, kterým se léta věnujeme, budeme určitě nadále pokračovat," uzavřel manažer týmu Jan Kalivoda.

tagy: Buggyra, Lacko, Vršecký, testování, Most, Kalivoda, Dakar,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz