rss
PatRESS News

Zpět

Časovku nejrychleji zalétl Ital Tiberi

10. květen 2019

Vítězný Ital Antonio Tiberi na startu časovky v Třebenicích. Třebenice – Italský reprezentant Antonio Tiberi proletěl v nejrychlejším čase trasu páteční časovky jednotlivců Závodu míru juniorů. Žlutý trikot lídra, ale stále udržel francouzský jezdec Hugo Toumire. Nejlepší domácí závodník Mathias Vacek skončil těsně za elitní desítkou.
            „Časovka je vždycky velkou prověrkou pro udržení žlutého trikotu. Vlastně ani nevím, jak se mi to povedlo, ale stále ho mám na sobě, takže pro mě to je opravdu velké překvapení. Máme silný tým, takže se ho pokusím udržet i po dnešní odpolední etapě,“zářil radostí usměvavý lídr závodu Hugo Toumire.
            Francouzský reprezentant přijel v souboji s chronometrem v sedmém nejrychlejším čase se ztrátou pětadvaceti vteřin ne vítězného Itala Tiberiho. Ten ale není na Závodě míru juniorů žádným nováčkem. V loňském roce skončil celkově šestý jako nejlepší prvoročák a i tentokrát ukazuje, že se s ním musí počítat. Pouhých devět vteřin za ním dojel v jedenáctikilometrové časovce Němec Maurice Balerstedt a třetí místo bral loňský bronzový muž mistrovství světa Ital Andrea Piccolo, když za krajanem Tiberim zaostal o sedmnáct vteřin. Nejlepší český reprezentant Mathias Vacek cílem projel třináctý s odstupem dvaačtyřiceti vteřin.
            Před odpolední „půletapou“ v Roudnici nad Labem na čel závodu zůstal právě francouzský jezdec Toumire. Vacek je průběžně jedenáctý. Odpolední etapa na osmdesát kilometrů je rovinatějšího rázu a své může sehrát pouze nepříjemný vítr. Zásadní změny se očekávají až od sobotní kopcovité prověrky se startem v Teplicích a cílem v německém Altenbergu.
 
Výsledky – 2. A etapa (11,2 km):
1. Antonio Tiberi (ITA) 14:21
2. Maurice Balerstedt (GER) +0:09
3. Andrea Piccolo (Ita) +0:17
4. William Blume Levy (DEN) +0:17
5. Michel Hessman (GER) +0:24
13. Mathias Vacek (CZE) +0:42
 
Celkově po 2. A etapě:
1. Hugo Toumire (FRA) 2:47:18
2. Maurice Balerstedt (GER) +0:08
3. Andrea Piccolo (Ita) +0:18
4. William Blume Levy (DEN) +0:18
5. Casper van Uden (NED) +0:22
11. Mathias Vacek (CZE) +0:43
 
  Nejrychlejší z Čechů Mathias Vacek. Nejrychlejší časovkáři letošního Závodu míru juniorů.

tagy: ZMJ2019
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz