rss
PatRESS News

Zpět

Časovku vyhrál Nor Knotten

6. květen 2016

Francouz Brunel jde do žlutého. Třebenice – Norský reprezentant Iver Knotten nejrychleji proletěl páteční časovkou Závodu míru juniorů. V souboji s chronometrem v Třebenicích o dvě vteřiny porazil včerejšího uniklého hrdinu Kazacha Gorbusina. Hned ale došlo na výměnu trikotů lídra. Do žlutého se oblékl Francouz Brunel. V odpoledních hodinách na peloton čeká etapa v Roudnici nad Labem.
            Pátek bývá tradičně ve znamení dvou prověrek. Cyklisté si musí poradit nejprve s dopolední časovkou a odpoledne se silničním závodem v Roudnici. Dopolední část nejlépe vyšla právě Norovi Iveru Knottenu. Ten více než jedenáctikilometrovou trasu kolem Hazmburku zajel v nejrychlejším čase 14:24 min. Druhým místem překvapil kazašský jezdec Ilya Gorbushin, který se v úvodní etapě blýskl sedmdesátikilometrovým sólovým únikem. „Nohy mi jely dobře a na časovku jsem se vyloženě těšil,“ usmál se Kazach. Trojici nejrychlejších uzavřel Dán Mikkela Bjerg, který za vítězem zaostal jen o tři vteřiny. Nejlepší z českých reprezentantů byl opět Jakub Otruba, který na devatenácté příčce ztratil šestatřicet sekund. Do etapy už nenastoupil jeho parťák David Zadák, který je silně potlučený po pádu z úvodní etapy, po které byl převezen do nemocnice, nicméně noc už strávil na hotelovém pokoji. „Je to velká škoda, David určitě patřil k těm, kteří zrovna na časovce mohli být v popředí a pak jsme na něj sázeli při dojezdu,“ podotkl reprezentační kouč Tomáš Konečný.
            I tentokrát etapu doprovodil nepříjemný pád Rakušana Maria Gampera, pro kterého 45. ročník skončil předčasně odvozem do ústecké nemocnice.
            Po třebenické půletapě se měnil držitel žlutého trikotu. Dána Pedersena vysvlékl Francouz Alexys Brunel, který má nyní náskok osmi vteřin. V celkovém ranku je Čech Otruba dvacátý s odstupem necelých dvou minut. V odpoledních hodinách na peloton čeká druhá půletapa v Roudnici. „Časovku jsme zrovna nezajeli. Je třeba se trochu ukázat, takže v Roudnici se pokusíme jet na etapu a zkusit finiš. Před námi pak o víkendu budou kopce a to už je trochu jiná. Tohle bude spíše na sprinterech,“ řekl kouč Konečný.
 
Výsledky – 2. a etapa: 1. Iver Knotten (Nor) 14:24, 2. Ilya Gorbushin (Kaz) +0:02, 3. Mikkela Bjerg (Den) +0:03, 4. Jaka Primožič (Slo) +0:09, 5. Alexys Brunel (Fra) +0:10, 19. Jakub Otruba +0:36, 50. Vojtěch Sedláček +1:10 (oba CZE), 75. Jan Gavenda (Euroregion) +1:29, 77. Tomáš Čapek +1:29, 80. Václav Sirůček (CZE) +:35, 86. Adam Šimůnek (Euroregion) +1:35, 100. Daniel Babor (CZE) +1:58, 119. TOMÁŠ BÁRTA (CZE) +2:52.
 
Celkově: 1. Alexys Brunel (Fra) 2:57:42, 2. Rasmus Pedersen (Den) +0:08, 3. Chritopher Blevins (USA) +0:38, 4. Jonas Rutsch (Ger) +0:46, 5. Andrea Innocenti (Ita) +0:50, 20. Jakub Otruba (Cze) +1:50.

Výsledky 2. a etapa

Nepříjemný pád měl Rakušan Gamper.

tagy: ZMJ2016,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Svět opustil vítěz poslední etapy ZMJ Andreas Byskov Sarbo

Vítězný Francouz Toumire si uvědomuje sílu Závodu míru juniorů

Tiberi vyhrál suverénně královskou etapu, Toumire žluťáka udržel

Italové ovládali celý čtvrtek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz