rss
PatRESS News

Zpět

Charitativní utkání házenkářů se Slavojem Houslice přineslo 130 tisíc

10. října 2012

Lovosice proti Slavoji Houslice
Lovosice – Fantastických sto třicet tisíc korun vybrali lovosičtí házenkáři spolu s hráči týmu Slavoj Houslice z oblíbeného televizního seriálu Okresní přebor v charitativním utkání pro šestiletého Adámka Jíru. Benefiční zápas s výtěžkem pro chlapce trpícího dětskou mozkovou obrnou vzbudil nejen obrovskou vlnu solidarity, ale také obrovský zájem veřejnosti. Návštěvnost odlehčeného fotbalového klání v mnohém předčila i ligové souboje.
            „Návštěvnost přesáhla sedmnáct set diváků. Tribuna byla zaplněná a diváci houfně proudili na lovosický stadion. Parkovací plochy auta obsadila už od náměstí. Z takového zájmu máme jen radost, protože díky tomu akce splnila svůj účel, tedy nasbírat co nejvíce peněz pro mladého Adámka,“ sdělil prezident HK .A.S.A. Město Lovosice Ondřej Landa.
            Diváci za atraktivní podívanou zaplatili minimálně padesátikorunu a i díky dalším příspěvkům od samotných účastníků se podařilo nashromáždit zmíněnou částku, která i předčila očekávání.
            Lovosičtí házenkáři se tak představili ve zcela odlišné roli, když své sálovky vyměnili za kopačky. Na hřišti se proti nim postavili známé persóny z televizního komediálního seriálu o fotbalistech ze Slavoje  Houslice, které doplnil i fotbalista Libor Sionko nebo Daniel Zítka. V lovosickém dresu se navíc objevil i olympijský vítěz z Nagana, hokejista Jiří Šlégr nebo i vyhlášený třebenický strážník Tomáš Rottbauer.  Nasazení všech bylo vysoké, o čemž svědčí také počet branek. Skóre 9:9 spíš připomínalo poločas házenkářského střetnutí než výsledek fotbalový zápasu. „Pro všechny z nás to byl výborný zážitek. I samotní herci po zápase říkali, že takovou atmosféru, jaká vládla u nás v Lovosicích, ještě nikde nezažili. Když ještě přihlédneme k tomu, že šlo navíc o skutečně prospěšnou věc, tak je perfektní, že se fotbalové odpoledne tak vydařilo,“ zhodnotil benefici nejlepší střelec dvou uplynulých házenkářských sezón Jiří Motl.  


tagy: házená, Lovosice, extraliga, Motl, Slavoj Houslice, Adámek Jíra,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz