rss
PatRESS News

Zpět

Čtvrtou zastávku se nahradit nepodařilo

20. květen 2014

Seriál Rock Point - Horská výzva bude mít 4 zastávky. ČR - Letošní seriál horských běhů a trekingu Rock Point - Horská výzva bude mít nakonec kvartet zastávek místo plánovaných pěti. Čtvrtý díl, který se dle původních předpokladů měl běžet na Slovensku, se pořadatelům nahradit nepodařilo. Nyní tedy následuje třetí červnový závod v Krušných horách a pak až srpnový v Krkonoších.
            "Že se nám slovenská část uskutečnit nepovede, jsme už avizovali, ale v úvahu připadaly jiné lokality jako adekvátní náhrada. Nakonec nás zradil čas, protože vyřídit veškeré formality proto, aby se v tomto termínu závod konal jinde, se nám jednoduše nepodařilo. Měli jsme v plánu, aby se Rock Point - Horská výzva šla od dubna každý měsíc, ale pro letošek budeme mít v červenci výpadek. Věřím, že se na nás běžci nebudou příliš zlobit," sdělil hlavní organizátor seriálu Rock Point - Horská výzva Pavel Zitta.
            Pořadatelé jako čtvrtou zastávku chtěli zařadit zmíněný podnik na Slovensku. U slovenského národního parku ale závod neprosadili. "Tamní úřady nám povolily jen sto padesát lidí. Zájem účastníků o Rock Point - Horskou výzvu je ale několikanásobně vyšší, takže bychom spíš většinu běžců naštvali. Museli bychom hodně odmítat a to jsme vážně nechtěli. Nebudeme si ani nalhávat, že připravit tak náročný závod jen pro sto padesát lidí, by navíc bylo značně nerentabilní," upozornil Zitta.
            Na přípravu náhradní trasy, i přes intenzivní jednání, nezbylo dost času. Úřední šiml a jeho termíny byly neúprosné. "Nedokázali bychom zorganizovat závod na takové úrovni, o kterou se celou dobu snažíme. Přípravy nejsou otázkou týdnů, ale dlouhých měsíců. Závodníků by se to zcela jistě dotklo, a tak jsme dobrovolně museli od záměru pěti podniků nakonec ustoupit," dodal zklamaně Zitta.
            Třetí díl je na programu 13. a 14. června v Krušných horách. Závodní dvojice se sice mohly pomocí elektronické přihlášky registrovat do tohoto čtvrtka, ale organizátoři termín posunuli do neděle 1. června. Poté se každý bude moci přihlásit až na místě na Božím Daru. "Pravidla se jinak nemění. Do celkového hodnocení budou započítány dvojice, které absolvují tři závody. Při absolvování celého seriálu se do celkového pořadí počítají tři nejlepší výsledky," dodal Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point - Horská výzva.

tagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Zitta, Šumava, Boží Dar, Krušné hory, Krkonoše,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz