rss
PatRESS News

Zpět

Cyklista Černý senzačně vede Giro del Trentino

16. dubna 2013

Josef Černý slaví trikot lídra. Foto: Daniele Mosna
Lienz - O naprostou senzaci se postaral český cyklista Josef Černý. Teprve devatenáctiletý mladík si už na začátku své profesionální kariéry zajistil velký životní úspěch, když se po úvodním dnu italského etapového závodu Giro del Trentino oblékl do vedoucího růžového trikotu. Závod je jakousi generálkou před slavným Giro d´Italia a český mladík za sebou nechal i hvězdy typu Wiggins, Evans či Basso a to dost výrazně.
            Josefu Černému, který hájí barvy polské profesionální stáje CCC Polsat Polkowice, se na výbornou vydařila hned úvodní půl etapa. V ní peloton musel zvládnout takřka sto třicet kilometrů dlouhou trať se startem i cílem v rakouském Lienzi. Černý se brzy dostal do osmičlenné skupiny uprchlíků. V závěru se ale jen tři jezdci poprali o jednotlivé příčky stupňů vítězů a český jezdec byl mezi nimi. Ve spurtu jen těsně prohrál s Francouzem Maximem Bouetem  ze stáje AG2R. Hlavní pole do cíle přijelo až za téměř sedm minut.
            Právě náskok z úvodní půl etapy Černý maximálně zužitkoval v odpolední týmové časovce. Tu sice ovládl favorizovaný tým Sky s loňským vítězem Tour de France, Britem Bradley Wigginsem, ale Černého tým příliš nezaostal, když na dvanácté příčce ztratil necelou minutu. Podstatné bylo manko Francouze Boueta, jehož tým AG2R zaostal na patnáctém místě o dalších třináct vteřin, což pro Černého znamenalo posun do role průběžného lídra závodu a obléknutí tradičního růžovo-vínového trikotu.
            Na peloton čekají ještě tři horské etapy. Celkový vítěz bude znám po závěrečné páteční zkoušce v italském Sega di Ala a jak Černý prohlásil, trikot nejlepšího jezdce se pokusí udržet co nejdéle to půjde. Už teď se jeho výsledek řadí k dalším velkým úspěchům české cyklistiky.
            V závodě se mohou blýsknout ještě další dva Češi - spolujezdci z týmu NetApp Jan Bárta a Leopold König, kterým po prvním dnu patří 27., resp. 30. místo.
 
1.a etapa (silnice 128,5 km): 1. Maxime Bouet (FRA) AG2R La Mondiale 2:48:59, 2. Josef Černý (CZE) CCC Polsat Polkowice, 3. Michael Rodriguez Galindo (COL) Kolumbie - všichni stejný čas, 4. Nicola Dal Santo (ITA) Ceramica Flaminia, 5. Enzo Moyano (ARG) Caja Rural-Seguros - oba +0:39, 28. Jan Bárta (CZE), 52. Leopold König (CZE) oba Team NetApp-Endura - oba +6:51.
 
1.b etapa (časovka družstev 14,1 km): 1. Sky 15:20, 2. Astana +0:13, 3. Lampre +0:16, 4. NetApp-Endura +0:24, 4. Europcar +0:34, 12. CCC Polsat Polkowice +0:52.
 
Celkově: 1. Josef Černý (CZE) CCC Polsat Polkowice 3:05:07, 2. Maxime Bouet (FRA) AG2R La Mondiale +0:11, 3. Michael Rodriguez Galindo (COL) Kolumbie +0:16, 4. Jacques Jense Van Rensburg (RSA) MRN-Qhubeka +0:44, 5. Pavel Kochetkov (RUS) Rusvelo +0:49, 27. Jan Bárta (CZE), 30. Leopold König (CZE) oba Team NetApp-Endura - oba +6:27.
Josef Černý stříbrný ve spurtu 1.a etapy. Foto: Daniele Mosna 1.b etapu ovládl tým Sky. Foto: Daniele Mosna

tagy: cyklistika, Giro del Trentino, Josef Černý, CCC Polsat,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour ovládl Michal Bubílek

MTB Tour patří elitě i dětem

MTB Tour je letos výzvou

MTB Tour letos přifoukla královskou trasu“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz