rss
PatRESS News

Zpět

Cyklisté porazili veslaře

3. únor 2014

Na Mísečkách se cyklisté utkali na běžkách s veslaři. Horní Mísečky - Co se stane, když se cyklisté a veslaři mezi sebou utkají na běžkách? Vznikne celkem zajímavý závod, během kterého chce každá strana porazit tu druhou. Motivace je obrovská a chuť závodit ještě větší. A právě takovému klání přihlíželo o víkendu na závodní trati na Horních Mísečkách hned několik desítek diváků. Proti sobě se postavili cyklisté z CK Slavoj Terezín a veslaři z ČVK Praha. Pro oba mančafty společným závodem vyvrcholilo týdenní soustředění v Krkonoších.
            "Všechno to vlastně byla velká náhoda. V průběhu našeho tradičního soustředění na Mísečkách jsme se potkali s kamarády cyklisty. Při vzájemném hecování nás napadlo, že by nebylo vůbec špatné se mezi sebou trochu oficiálně poměřit a ukázat si, kdo jak na tom z našich svěřenců vlastně je. Společnými silami jsme tedy připravili takový závod," vysvětlil prvopočátek duelu cyklista vs. veslař hlavní trenér ČVK Praha Jan Navrátil.
            Sportovci využili vytyčené závodní trati na stadionu na Horních Mísečkách a společně se postavili na start sedmikilometrového běhu. Hromadný start byl drsným soubojem o každou pozici. Už brzdy se ale prokázala fyzická síla a běžkařský um jednotlivců. Po prvním ze dvou členitých okruhů byla na čele čtveřice jezdců - dva cyklisté Bureš s Volfem a dvojice veslařů Nencini s Musilem. Zdálo se, že závod by mohl mít dramatický závěr, ale po druhém kole o vítězi nebylo pochyb. Jan Bureš přijel do cíle suverénně zlatý a převahu cyklistů na pomyslném pódiu stvrdil jeho kolega Michal Volf. Bronz patřil Ricky Nencini. "Paradoxně mě víc bolelo první kolo, ale rozhodně byla paráda zazávodit si v pořádném chumlu. Člověka to vždycky vyburcuje k větším výkonům a na trati se nechá podstatně víc sil," chválil si vítězný Jan Bureš a přirozeně nezapomněl s nadsázkou popíchnout své rivaly: "Já myslím, že o vítězi už na startu nemohlo být pochyb. Na druhou stranu, i když jsou soupeři při závodě zvyklí couvat, tak jim to popředu šlo tentokrát docela dobře."
            Za dvojicí cyklistů už elitní desítku dotvořili pouze veslaři. Na jejich stranu pak nahrává i další skutečnost, že jediným, kdo závod nedokončil byl "kolečkář" Petr Maďera.
            Společným závodem vyvrcholilo týdenní soustředění obou týmů na Horních Mísečkách. Zatímco cyklisté tradičně sídlili U Kotle, veslaři měli svůj tábor v chalupě Rolba. Tým ČVK byl ale v početnější převaze. "Na Mísečkách nás bylo téměř čtyřicet, ale měli jsme tu i dva účastníky, kterým bylo pouhých osm let. Nechyběla nám ani vítězka posledního kola poháru ve veslování na trenažéru Lucie Weissová," připomněl trenér Navrátil, který závodem své svěřence nejprve trochu postrašil. "Když jsem řekl, že tu na závěr našeho soustředění uděláme závod proti cyklistům, všechny to trochu zaskočilo, ale myslím, že o to víc se pak těšili. Rozhodně to bylo příjemné zpestření týdenního tréninku," dodal Jan Navrátil.
            Sportovnímu zápolení přihlížel i Svatopluk Henke, někdejší cyklistický reprezentant a současný ředitel nejprestižnějšího etapového podniku na světě - Závodu míru juniorů. "Když tu kluci tenhle závod domluvili, měl jsem z toho radost, protože pro ty mladé je vždycky lepší, když se mají s kým porovnat. Škoda, že jako Slavoj už nejezdíme v takovém počtu, jako dříve. Ty mladé prostě sport bolí, ale naštěstí se tu každoročně sejít dokážeme," uzavřel Svatopluk Henke.
 
Výsledky: 1. Jan Bureš 25:07, 2. Michal Volf (oba CK Slavoj Terezín) +0:25, 3. Ricky Nencini +0:43, 4. Martin Musil +1:13, 5. Martin Mika +3:52, 6. Marek Řehořek +4:44, 7. Vojtěch Knaisl +5:11, 8. Ladislav Bílek +5:29, 9. Jan Smolík +7:34, 10. Vojtěch Šetina +7:58 (všichni ČVK Praha).

>>Fotogalerietagy: cyklistika, CK Slavoj Terezín, veslování, soustředění, Mísečky, ČVK Praha,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz