rss
PatRESS News

Zpět

Cyklisté se na Silvestra sejdou v Terezíně

28. prosinec 2014

Přijede do Terezína opět vyhrát Vojtěch Nipl? Terezín – Silvestr v Terezíně tradičně patří cyklistům. Poslední den v roce se na Bohušovické kotlině koná už 53. ročník Silvestrovského cyklokrosu, který se jede podeváté jako Memoriál Pavla Sládka. Zazávodit si mohou sice i příchozí amatéři, ale celý podnik vyvrcholí startem elitní závodnické kategorie, kde už tradičně nechybí ani známá jména české cyklistiky.
            "Loni jsme pro kategorie příchozích sjednotili počet okruhů, ale letos amatéři budou na trati trochu déle. Zatímco naposledy pro ně bylo vypsáno pět okruhů, tentokrát pojedou o jeden navíc. Každý, kdo se poslední den v roce chce poměřit se soupeři, se může těšit na osvědčenou trať na kotlině s tradičním výběhem blátivých schodů," podotkl prezident pořádajícího klubu CK Slavoj Terezín Václav Bureš.
            Závod odstartuje tradičně v 10 hodin, kdy jako první do pedálů šlápnou starší žáci, žákyně a kadetky (20 min.), s nimi vyjedou kadeti a juniorky (30 minut) a po nich přijdou na řadu právě kategorie příchozích, které jsou odstupňovány po deseti letech – příchozí do 30 let, do 40 let, do 50 let, do 60 let, nad 60 let a ženy. Pro ně je vypsána zmíněná šestice okruhů. Cyklokros budou opět uzavírat licencované kategorie juniorů (40 minut) a elite (50 minut).
            Příchozí se při prezentaci prokážou občanským nebo jiným průkazem vždy nejpozději hodinu před startem své kategorie a potvrdí svým podpisem svůj dobrý zdravotní stav. Každý sice startuje na vlastní nebezpečí, ale přilby jsou povinné pro všechny. Příchozí cyklisté však mohou osedlat i horské kolo. Pro všechny je připraven tradiční okruh o délce 2200 metrů.
            Silvestrovský cyklokros, který se na počest někdejšího prezidenta CK Slavoj Terezín jede jako 9. ročník Memoriálu Pavla Sládka, je sportovně společenskou událostí, kde se nenudí ani závodníci, ani diváci. Chybět totiž nemohou ani známá jména světa cyklistiky. „Silvestrovský cyklokros je pro nás prakticky srdeční záležitostí. Co zimu se díky němu na Bohušovické kotlině setkávají legendy a přátelé cyklistiky. Někteří si zazávodí, proto se už nedílnou součástí staly právě kategorie pro příchozí, jiní si jen popovídají u svařáku. Je to takové příjemné uzavření roku s velmi příjemnou atmosférou,“ zve na Bohušovickou kotlinu Václav Bureš, když připomněl, že jedním z letošních aktivních jezdců bude třeba i Viktor Zapletal, vyhlášený trenér zlatého olympionika Jardy Kulhavého nebo nejlepšího paralympionika historie Jiřího Ježka.

tagy: cyklistika, Terezín, cyklokros, Silvestr, Bohušovická kotlina,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Svět opustil vítěz poslední etapy ZMJ Andreas Byskov Sarbo

Vítězný Francouz Toumire si uvědomuje sílu Závodu míru juniorů

Tiberi vyhrál suverénně královskou etapu, Toumire žluťáka udržel

Italové ovládali celý čtvrtek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz