rss
PatRESS News

Zpět

Cyklisté vyjedou Kolmo Kolem Komína

27. srpna 2013

Třebenice - Poslední srpnový den bude v Třebenicích patřit cyklistům. Vůbec poprvé ale vyjedou Kolmo Kolem Komína. Amatérský závod horských kol pro cyklistické nadšence připravil místní MMB Třebenice.
            První ročník 3K MMB Race se vyvinul z loňského úspěšného charitativního Závodu pro Adámka. Cyklisté tak pojedou po stejné trati. Okruh zaznamenal jen několik drobných změn, ale stále celá trať vede po stávajících polních a lesních cestách a několika asfaltových úsecích. Okruh s převýšením 333m měří lehce přes 12 km. Cyklisté z Třebenic vyjedou ve směru na Jenčice a kolem Košťálova do Sutomi a přes Boreč se ve směru na Teplou a Kololeč znovu vrátí do Třebenic. "Důležité odbočky a křížení je označeno zelenou a oranžovou šipkou. Závod bude ještě doznačen fábory a informačními cedulemi, takže bloudit by určitě nikdo neměl," mrknul jeden z pořadatelů Tomáš Kellner.
            Sobotní akce je rozdělena do dvou kategorií. Hobby absolvuje dvanáctikilometrový okruh jednou a Elite ho zvládne dvakrát. Start Hobby je naplánovaný na 11. hodinu a Elite na trať vyjede ve 14 hodin. Začátek prezentace bude probíhat v zázemí akce v Penzionu U Havlů už od 9:30 hodin a startovní číslo je nutné vyzvednout si nejpozději půl hodiny před startem. "Do středy je možné přihlásit se online za stovku nebo pak na místě za sto pade. Ženy mají sice startovné poloviční, ale jak je patrné, tak on line přihláška je pro všechny výhodnější," upozornil Kellner s tím, že online přihláška se nachází na stránkách klubu (www.mmbtrebenice.cz).
            V ceně startovného je zahrnuto i občerstvení po závodě. Akce se koná za plného silničního provozu a každý startuje na vlastní nebezpečí. Všichni musí vézt na hlavě cyklistickou přilbu.


tagy: cyklistika, MMB Třebenice, Kolmo Kolem Komína,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz