rss
PatRESS News

Zpět

Cypra v Jeseníkách slibuje opalování na pytli

8. srpen 2019

Zbyněk Cypra je v Jeseníkách zárukou parádní atmosféry. Foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz Červenohorské sedlo – Běžci míří do Jeseníků. Na Červenohorském sedle před páteční půlnocí odstartuje předposlední bodovaná zastávka Rock Point – Horské výzvy. Seriál horských běhů a trekingu jde do svého finále, ale klidně si ho tento víkend mohou užít i ti, kteří chtějí pouze jednorázově poznat krásy Jeseníků. Ambasador závodu, zkušený horských běžec, Zbyněk Cypra navíc slibuje ideální podmínky a parádní počasí.
            „Větru, dešti sice neporučíme, ale já to vidím, že letos bude v den startu pěkné počasí a v cíli budeme relaxovat v těch sedacích vacích a opalovat se na sluníčku,“mrknul Zbyněk Cypra, když milovníky horské přírody zve k 5. zastávce seriálu Rock Point – Horská výzva. 
            Svérázný ambasador jesenického běhu přitom vzpomněl, že na Červenohorském sedle si počasí v posledních ročnících s pořadateli vždy pěkně pohrálo. Déšť a vír nebyl výjimkou a několikrát ukázal svoji sílu, ale nakonec se vždy vyčasilo. „Vždyť o nic nejde. V tom jsou hory krásné a Jeseníky jsou jednoznačně kouzelné a překrásné. Sem se člověk vždycky rád vrací,“ těší se na Rock Point – Horskou výzvu Cypra, který si v půlce července cvičně vystoupal na věhlasný Matterhorn. „Slíbil jsem si, že budu úplně offline a vůbec jsem nestudoval předpověď počasí a jen se orientoval podle oblohy. Člověk se tím nesmí moc rozhodit. Důležité je být připraven na všechno. Když ale napadlo třicet čísel sněhu, to jsem koukal,“usmál se Cypra stále plný zážitků ze své nedávné cesty, o které se podělí i s účastníků sobotní Rock Point – Horské výzvy.
            Zastávka v Jeseníkách je už tradiční a běžci se mohou těšit na pověřené tři trasy. Královská Long (64 km) startuje pět minut před páteční půlnocí. Zbývající distance jsou na programu v sobotu dopoledne. Střední trasa Half (38 km) vybíhá v 9 hodin a nejkratší Short (13,9 km) o hodinu později. Ve čtvrt na jedenáct pak vychází nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou, ze kterého je polovina startovného určena pro devítiletého Lukáška Bílého upoutaného na vozík. Benefiční pochod má sedm kilometrů a zvládnou ho i rodiče s dětmi. V součtu je připraveno na dvacet kategorií. Poběží jednotlivci, dvojice i dogtrekaři vždy jako muži, ženy nebo mix. Dogtrekaři letos premiérově vybíhají chvilku před zbytkem startovního pole. Přihlásit se stále může každý v kanceláři závodu na Červenohorském sedle v den konání akce. „Závodu se nemusí vůbec obávat ani ti, kteří svou neúčast chtějí svést na nedostatečnou výbavu. U nás si totiž můžete půjčit dokonce i boty. Na místě bude opět ostřílený tým Rock Pointu se svojí Trailrunning Station, kde si můžete otestovat boty značek Dynafit, Hoka One One, Inov8, Brooks a On! Připraveno bude na 150 párů testovacích běžeckých bot do rozličného terénu. Nebudou chybět testovací běžecké batohy a vesty Osprey, Dynafit a Raid Light. K dispozici budou i kompresní návleky a podkolenky českého výrobce Royal Bay, které uleví vašim svalům a pomůžou lepšímu výkonu. Pokud zapomenete nějaké běžecké vybavení doma, nebude třeba propadat zoufalství! Vybrané běžecké vybavení zejména značek Salewa, Dynafit, Osprey, Royal Bay a dalších půjde navíc na místě zakoupit minimálně s 20% slevou,“ zve do Jeseníků Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.
 
 

tagy: RP-HV2019
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta

Doktor Rousek vyhrál s parťákem Krkonošskou výzvu.

Krkonošské body zakončí letošní Rock Point – Horskou výzvu“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz