rss
PatRESS News

Zpět

Dakar posádky nešetří, kamiony MKR se i po 3. etapě drží desítky

9. leden 2018

Janus van Kasteren při 3. etapě Rally Dakar. San Juan De Marcona – Pořadatelé se toho nebojí. Letošní Rally Dakar je už od prvních etap mimořádně těžká. Ani 3. etapa posádky nijak nešetřila - vozy v kotrmelcích i předčasné konce byly zcela běžným jevem. Trojice severočeských kamionů z dílny MKR Technology ale přijela v elitní desítce - Van Kasteren sedmý, Huzink osmý a  hned za ním Martin van den Brink s roudnickým palubním mechanikem Kozlovským.
            „Je to fakt masakr. Tohle je skutečný Dakar. Písek je hodně měkký, auta se jednoduše boří a duny jsou navíc hodně prudké a táhlé k tomu, což je hrozná kombinace. Zakufrujete ani nevíte jak. Řada kamionů měla problém se přes duny vyšplhat,“ komentoval situaci po 3. etapě Daniel Kozlovský, roudnický palubní mechanik kamionu Renault Trucks s číslem 506.
            Kozlovského posádce s van den Brinkem patřila devátá pozice. Do cíle po téměř třech stech měřených kilometrech projela se ztrátou tři čtvrtě hodiny na vítězného Argentince Villagru na Iveku. O pět minut a jednu pozici lépe etapu zdolal další z pilotům krotící severočeský speciál - Gerd Huzink z týmu Riwald Dakar.  Nejrychlejší z trojice „židovických“ renaultů byl ale nováček Janus van Kasterenem, když do cílového San Juan de Marcona dojel sedmý klasifikovaný s odstupem čtyřiceti minut na vítězného Argentince. „Je hrozné sledovat v jakém stavu se mnozí vrací do bivaku. Všichni jsou neuvěřitelně zničení a to je teprve třetí závodní den. Dalších jedenáct je ještě před námi, takže stále se může v pořadí cokoli změnit. Jsem rád, že na drobná zakufrování v dunách nebo defekty pneumatik se nám jakékoli další problémy vyhýbají a všichni si přejeme, aby to tak pokračovalo. Janus dnes ale odvedl skvělou práci,“ podotkl Mario Kress, hlavní konstruktér severočeských speciálů Renault Trucks a autor projektu MKR Adventure.
            Po třetí etapě o celkové délce přes pět set kilometrů se na čele drží Rus Nikolajev na Kamazu, za kterého se dostal vítěz etapy Villagra. Martin van den Brink se s Kozlovským drží na šesté pozici, jedenáctá patří týmovému parťákovi z Mammoet Rallysport Janusi van Kasterenovi a čtrnáctá Gerdu Huzinkovi.
            Také nadcházející 4. etapa bude mimořádně náročná. Opět ji z více než poloviny bude tvořit písek a duny.  Z celkových 444 km tvoří úvodních 330 měřenou speciálu. Posádky se navíc z nulové nadmořské výšky dostanou brzy až do dvou tisíc metrů. Start i cíl je ve městě San Juan de Marcona.
 
Výsledky – 3. etapa – Pisco – San Juan De Marcona (296 km)
1. Villagra (Arg) Iveco 3:56:37
2. Nikolaev (Rus) Kamaz +0:35
3. Mardeev (Rus) Kamaz +4:09
4. Macík (Cze) Liaz +13:18
5. Vishneuski (Blr) Maz +24:27
7. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +40:15
8. Huzink (Ned) Renault Trucks +41:03
9. van den Brink (Ned) Renault Trucks +46:37
 
Celkově:
1. Nikolaev (Rus) Kamaz 7:47:19
2. Villagra (Arg) Iveco +8:58
3. Vishneuski (Blr) Maz +52:34
4. Viazovich (Blr) Maz +53:32
5. Macík (Cze) Liaz +1:01:24
6. van den Brink (Ned) Renault Trucks +1:13:42
11. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +1:57:15
14. Huzink (Ned) Renault Trucks +2:34:41

  Kamion Gerda Huzinka při 3. etapě Rally Dakar. Martin van den Brink s mechanikem Kozlovským ve 3. etapě.

tagy: Dakar 2018
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Severočeši v Holandsku představili první hybridní rallye kamion na světě

Mario Kress staví v Židovicích nový dakarský speciál

Van den Brink dojel Silk Way čtvrtý

Van den Brinkovi zbývá poslední etapa Silk Way“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz