rss
PatRESS News

Zpět

Dakar posádky nešetří, kamiony MKR se i po 3. etapě drží desítky

9. leden 2018

Janus van Kasteren při 3. etapě Rally Dakar. San Juan De Marcona – Pořadatelé se toho nebojí. Letošní Rally Dakar je už od prvních etap mimořádně těžká. Ani 3. etapa posádky nijak nešetřila - vozy v kotrmelcích i předčasné konce byly zcela běžným jevem. Trojice severočeských kamionů z dílny MKR Technology ale přijela v elitní desítce - Van Kasteren sedmý, Huzink osmý a  hned za ním Martin van den Brink s roudnickým palubním mechanikem Kozlovským.
            „Je to fakt masakr. Tohle je skutečný Dakar. Písek je hodně měkký, auta se jednoduše boří a duny jsou navíc hodně prudké a táhlé k tomu, což je hrozná kombinace. Zakufrujete ani nevíte jak. Řada kamionů měla problém se přes duny vyšplhat,“ komentoval situaci po 3. etapě Daniel Kozlovský, roudnický palubní mechanik kamionu Renault Trucks s číslem 506.
            Kozlovského posádce s van den Brinkem patřila devátá pozice. Do cíle po téměř třech stech měřených kilometrech projela se ztrátou tři čtvrtě hodiny na vítězného Argentince Villagru na Iveku. O pět minut a jednu pozici lépe etapu zdolal další z pilotům krotící severočeský speciál - Gerd Huzink z týmu Riwald Dakar.  Nejrychlejší z trojice „židovických“ renaultů byl ale nováček Janus van Kasterenem, když do cílového San Juan de Marcona dojel sedmý klasifikovaný s odstupem čtyřiceti minut na vítězného Argentince. „Je hrozné sledovat v jakém stavu se mnozí vrací do bivaku. Všichni jsou neuvěřitelně zničení a to je teprve třetí závodní den. Dalších jedenáct je ještě před námi, takže stále se může v pořadí cokoli změnit. Jsem rád, že na drobná zakufrování v dunách nebo defekty pneumatik se nám jakékoli další problémy vyhýbají a všichni si přejeme, aby to tak pokračovalo. Janus dnes ale odvedl skvělou práci,“ podotkl Mario Kress, hlavní konstruktér severočeských speciálů Renault Trucks a autor projektu MKR Adventure.
            Po třetí etapě o celkové délce přes pět set kilometrů se na čele drží Rus Nikolajev na Kamazu, za kterého se dostal vítěz etapy Villagra. Martin van den Brink se s Kozlovským drží na šesté pozici, jedenáctá patří týmovému parťákovi z Mammoet Rallysport Janusi van Kasterenovi a čtrnáctá Gerdu Huzinkovi.
            Také nadcházející 4. etapa bude mimořádně náročná. Opět ji z více než poloviny bude tvořit písek a duny.  Z celkových 444 km tvoří úvodních 330 měřenou speciálu. Posádky se navíc z nulové nadmořské výšky dostanou brzy až do dvou tisíc metrů. Start i cíl je ve městě San Juan de Marcona.
 
Výsledky – 3. etapa – Pisco – San Juan De Marcona (296 km)
1. Villagra (Arg) Iveco 3:56:37
2. Nikolaev (Rus) Kamaz +0:35
3. Mardeev (Rus) Kamaz +4:09
4. Macík (Cze) Liaz +13:18
5. Vishneuski (Blr) Maz +24:27
7. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +40:15
8. Huzink (Ned) Renault Trucks +41:03
9. van den Brink (Ned) Renault Trucks +46:37
 
Celkově:
1. Nikolaev (Rus) Kamaz 7:47:19
2. Villagra (Arg) Iveco +8:58
3. Vishneuski (Blr) Maz +52:34
4. Viazovich (Blr) Maz +53:32
5. Macík (Cze) Liaz +1:01:24
6. van den Brink (Ned) Renault Trucks +1:13:42
11. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +1:57:15
14. Huzink (Ned) Renault Trucks +2:34:41

  Kamion Gerda Huzinka při 3. etapě Rally Dakar. Martin van den Brink s mechanikem Kozlovským ve 3. etapě.

tagy: Dakar 2018
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz