rss
PatRESS News

Zpět

Dakarská posádka Silvestra příliš nezapije

31. prosinec 2013

Posádka - Martin Kolomý a bratři René a David Kiliánovi.
Praha/Roudnice nad Labem/Plzeň - Silvestr v Praze? Pro mnohé velmi lákavá představa hodně bujarých oslav konce roku. Pro pilota Martina Kolomého a jeho dakarskou výpravu to taková sranda nebude. Na Nový rok totiž tým Tatra Buggyra Racing odlétá do Jižní Ameriky ke startu nového ročníku nejslavnější dálkové automobilové soutěže Rallye Dakar 2014.
            Nejlepší český jezdec posledního Dakaru Martin Kolomý letošní Vánoce prožil v rodinném kruhu, ale silvestrovských oslav si příliš neužije. Hned 1. ledna nabírá jeho letadlo směr Londýn a následně Buenos Aires. "Podíváme se, jak to v Praze žije, a pak odletíme. Nebude to žádný bujarý večírek. Musíme být odpočatí, letíme na noc a čeká nás dlouhá cesta. Hned ráno musíme absolvovat zdlouhavý proces administrativních přejímek," podotkl pilot Martin Kolomý.
            Pro závodníka z Bruntálu to bude už pátý start na věhlasné rallye. Loni skončil pátý, a i když před závodem nikdy neříká své ambice, tak je zcela patrné, že i tentokrát chce patřit k absolutní špičce. K dispozici má podpůrný tým a především zcela nový kamion Tatra 815 Buggyra zvaný Fat Boy neboli "tlouštík". Právě spojení s roudnickou truckracingovou stájí Buggyra by mu mohlo přinést vytoužený vavřín. "Získali jsme nové možnosti a především ještě profesionálnější přístup. Auto jede výborně, ale celková pozice se moc ovlivnit nedá. Když se nám vyhnou technické potíže a nehody, máme na dobrý výsledek. Hlavně si přeji, abychom dojeli ve zdraví," pronesl hlavní přání Martin Kolomý.
            Štěstí by Kolomému a jeho plzeňské posádce, bratrům Renému a Davidovi Kiliánovým, měl opět přinést i jejich tradiční maskot - zubatá žába, kterou každý rok vyměňují s tím, že ta předešlá je určena k získání financí na dobročinné účely. "Od té doby, co ji vozíme, se nám vyhýbají problémy a nehody, tak doufám, že tenhle její dar vydrží," dodal Martin Kolomý.
            Z Prahy ve středu večer odlétá celý tým Tatra Buggyra racing a spolu s ním i čtvrt tuny materiálu. "Jde o některé náhradní díly, abychom byli připraveni snad i na nemožné. Velkou část pat tvoří hromada výživových doplňků od Nutrendu, které nám byly připraveny přímo na míru. Očekávám, že samotný odlet bude ještě dost náročný, takže já osobně si na silvestra budu hrát se synem Alexem a co nejvíce si toho dvou a půlletého špunta budu chtít užít, protože nervů si následně určitě užijeme dost," řekl technický ředitel Buggyry Robin Dolejš.
            Rallye Dakar startuje 5. ledna v argentinském Rosariu a skončí 18. ledna v chilském Valparaísu. V součtu bude muset Kolomého "tlouštík" během náročných dvou týdnů vydržet drsných více než devět tisíc kilometrů.
 

!!!POZOR SOUTĚŽ!!!

Při příležitosti nového ročníku Rallye Dakar jsme pro Vás s spolu s týmem Buggyra připravili zajímavou soutěž!tagy: Buggyra, Tatra, Dakar, Martin Kolomý,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz