rss
PatRESS News

Zpět

Debakl se v Plzni nekonal, ale porážka Lovosice bolí

25. listopadu 2012

Pavel Chroustovský
Plzeň - Už to vypadalo na totální debakl, ale nakonec se Lovosice v 11. kole házenkářské extraligy přece jen vzchopily. Bohužel už bylo pozdě a utkání proti Plzni otočit nedokázaly. Konečný stav 28:24 tak pro severočeský tým znamená druhou letošní porážku.
            Byl to šok. Utkání sotva začalo a hostující Lovosice už prohrávaly 5:0. Domácí výborně bránili a záda jim kryl především výborný brankář Motlík. Když se soupeř dostal ke střele, ránu zmařil právě Motlík. "Byl sice výborný, ale rozhodně ne nepřekonatelný. My prostě hráli hrozně uspěchaně, dělali jsme chyby, střely nebyly přesné, to se pak nemůžeme divit, že do brány nic nespadne. Chyba byla na naší straně," řekl Jakub Škvařil z HK .A.S.A. Město Lovosice.
            Lovosice se dlouho nemohly dostat do hry a Západočeši toho maximálně využili. Poločasový výsledek 17:9 ještě nebyl tím nejhorším momentem, ten přišel až v jedenácté minutě druhé půle, když rozdíl narostl na neskutečných deset branek. Každý by se v tu chvíli sesypal, ale pro Lovosice to byl moment, kdy začaly startovat své motory a hrát svoji hru. "Uklidnili jsme a začali jsme hrát to, co jsme chtěli už od začátku. Trvalo nám to dlouho. Škoda, že to přišlo tak pozdě. Trenér o poločase neházel flintu do žita. Samozřejmě nás nechválil, ale věděl, že to nemusí být ještě ztracené utkání. Dokázali jsme se přiblížit, ale bohužel to nestačilo," podotkl Škvařil, když připomněl, že naděje svěřencům trenér Srby svitla deset minut před závěrečným hvizdem, kdy se přiblížili na rozdíl čtyř branek. "Nechci spekulovat, jak by to mohlo dopadnou, kdybychom měli více času, měli jsme začít dříve. Plzeň je kvalitní soupeř a my udělali strašně chyb. Především jsme přistoupili na soupeřovu hru," litoval ztracené utkání Škvařil.
            Čtyřbrankový rozdíl byl nakonec definitivní, když zápas skončil za stavu 28:24. Lovosice tak utrpěly druhou letošní porážku.
 
Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 7/4, Petrovský 5, Šindelář 3, Kust 3, Strýc 3
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 7, Sýkora 4/2, Krahulík 3, Landa 3
Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/2, vyloučení: 6 – 3, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 750
Fotogalerie
Střelecky se dařilo i lovosickému Sýkorovi Fanynka Plzně měla radost, ta Lovosic už výrazně menší

tagy: házená, Lovosice, extraliga, Plzeň,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz