rss
PatRESS News

Zpět

Diváci v Mostě sledovali souboj Severočechů, slyšeli i hymnu

2. září 2012

Markus Oestreich slaví s Davidem Vršeckým
Most – Výborně rozjela nedělní hlavní závod osmé zastávky evropského šampionátu závodních tahačů na domácí půdě v Mostě severočeská stáj MKR Technology. Nezasvěceným by se mohlo zdát, že hodlá zopakovat loňský historický triumf tří pilotů jedné stáje na stupních vítězů. Přestože opět všechny tři tahače dojely za sebou, letos se prostě musí sklonit před dvojicí takřka neporazitelných jezdců Hahna s Albacetem. Česká hymna nakonec Mostem přece jen zazněla, když se o ni v hendikepu postaral David Vršecký, kterého na pódiu doplnil druhý Oestreich.
            „Děláme maximum, co je v našich silách - zrychlujeme a přibližujeme se, ale museli jsme si přiznat, že letos jsme na tuhle dvojku krátcí. Důležité pro nás je získat co nejlepší výchozí postavení pro práci na další sezónu a to se pomalu daří. Samozřejmě bych si mnohem více užíval, kdybych mířil za vítězstvím, ale oproti smolené sobotě je nedělní bronz vlastně takové malé zadostiučinění,“ přiznal švýcarský jezdec severočeské stáje MKR Technology Markus Bösiger.
            Bösiger se blýsknul, když v kvalifikaci zajel druhý nejlepší čas a vyjížděl z první lajny. Ten jako jediný svoji pozici nakonec ztratil, když ho po polovině závodu překonal právě Albacete, jinak nejrychlejší sedmička jak si vyjela postavení na startu, tak také dojela do cíle. Závod byl navíc předčasně ukončen, kvůli ošklivé nehodě Francouze Orsiniho, kterému selhaly brzdy a po nehodě byl převezen s lehkým otřesem mozku do  místní nemocnice. Pořadí brali komisaři po osmi odjetých kolech. „Nebyli jsme si dlouho jistí, jestli budu stříbrný, nebo bronzový, protože Albacete mě předjel právě v jednom z momentů, kdy se bralo konečné pořadí. Nakonec to byl vážně bronz,“ pokrčil rameny Bösiger.        
            Pro vítězství si přijel Jochen Hahn, stříbro bral Albacete a bronz právě Bösiger, za kterým byli seřazeni jeho dva týmoví kolegové Markus Oestreich a Adam Lacko.
            Dvakrát odstartovaný pak byl druhý nedělní závod s hendikepem, když na trati zůstal nehybný tahač Francouze Quireta. Po druhém startu se do čela brzy dostal Vršecký, který svoji pozici už udržel, a místní diváci mohli slyšet konečně českou hymnu. Na druhou příčku se probojoval další „Severočech“ Markus Oestreich z týmu MKR Technology. Bronz bral Němec Körber.  Bösiger bodoval pátý a Adam Lacko sedmý. „Nebyl to zrovna povedený víkend. Byli jsme sice dvakrát na bedně, ale nejvyšší stupínek se nám vyhnul. Moc jsem si přál sám na pódium před domácím publikem vyskočit, ale prostě se to tentokrát nepovedlo. Bylo ale příjemné slyšet doma hymnu, ačkoli jsme se o ni tentokrát nepostarali my. Určitě to divákům vrátíme příště,“ mrknul Adam Lacko, před kterého se na průběžnou třetí pozici šampionátu dostal stájový kolega Markus Oestreich. Vršecký je pátý a i nadále vede, byť jen o jediný bod, Němec Hahn před Španělem Albacetem.
              
Výsledky - 3. závod: 1. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 2. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 3. Markus Bösiger (SUI), 4. Markus Oestreich (GER), 5. Adam Lacko (CZE) všichni MKR Technology, 6. David Vršecký (CZE), 14. Michal Matějovský (CZE) oba Buggyra, DNF Frankie Vojtíšek (CZE) Frankie Oxxo Truck Racing.
 
4. závod - hendikep: 1. David Vršecký (CZE) Buggyra, 2. Markus Oestreich (GER) MKR Technology, 3. Gerd Körber (GER) Team Schwaben Truck, 5. Markus Bösiger (SUI), 7. Adam Lacko (CZE) oba MKR Technology, 13. Michal Matějovský (CZE) Buggyra, 15. Frankie Vojtíšek (CZE) Frankie Oxxo Truck Racing.
Fotogalerie


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Most,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz