rss
PatRESS News

Zpět

Divák Motl chválil kolegu z týmu Sýkoru

31. říjen 2013

Jiří Motl zápas s Duklou sledoval jako divák v publiku.
Lovosice - Krásné vítězství svých Lovosic nad věčným rivalem - pražskou Duklou - sledoval jen z hlediště. Přestože domácí tým hosty vyprovodil se zcela jasným výsledkem, pro tohohle hráče to stejně musely být nervy. Reprezentant Jiří Motl je totiž zvyklý, že v utkáních bývá tahounem a tím, na kom hra stojí. Tentokrát bylo vše jinak a Lovci svoji úlohu i bez Motla zvládli na výbornou, když zvítězili stavem 31:26.
 
Jirko, jaké to bylo sledovat prohru Dukly z hlediště?
Na začátku zápasu, když se to tahalo, jsem měl takový nepříjemný pocit. Na hřišti utkání vnímáte jakoby víc, protože v hledišti nemůžete ovlivnit vůbec nic. Kluci to ale zvládli na výbornou a za to jsem rád.
 
Byl to tedy velký divácký zážitek?
No, přiznám se, že raději bych hrál, než seděl v hledišti. Když to takhle vezmu, tak vlastně vůbec nevím, jak se na to budu koukat, až jednou skončím kariéru. Vždycky je lepší hrát, než sedět na tribuně.
 
Tvoji kolegové tahali tak, že to jednu chvíli vypadalo na hrozný debakl pro Duklu. Co se ti honilo hlavou?
Když to zhodnotím, tak Dukla se neprosazovala ze spojek a u nás to dobře zavíral Artur. Naopak, my si s jejich obranou poradili mnohem lépe než v minulých zápasech. Měli jsme hodně brankových příležitostí ze šestky a dobře zahrál Syky (Miloslav Sýkora).
 
Právě, kdybys byl "scout" a měl hodnotit jednotlivce - koho bys opravdu pochválil a komu bys dal za uši?
Výborný výkon předvedl Miloslav Sýkora - dával góly, měl od kluků připraveny šance z křídla, proměňoval sedmičky a i když je škoda, že mu to tam dvakrát nepadlo ze spojky, dával pěkné rány. To třeba Josef Jonáš tam občas hodil střely, které byly polovysoké a když Dukla vytáhla dvě osobky, tak to bylo moc brzo a díky tomu stáhla náš náskok třeba z devíti na pět, což je vždy zbytečně nepříjemná situace. Kluci ale jinak zahráli všichni dobře.
 
Proč jsi vlastně do duelu nenastoupil?
Z jičínského zápasu mám natáhnutý postranní vaz v pravém koleni, takže sice bych mohl nastoupit, ale mohlo by se stát, že bych udělal nějaký špatný pohyb, špatně bych zakopl a z jednoho až třech týdnů by náhle byly tři měsíce, takže je lepší vynechat jeden zápas a doléčit to.
 
Dobrovolně nenastoupit i v případě tak sledovaného utkání?
Je to tak, už nejsem nejmladší. Pro mě je lepší to doléčit a být připravený na ostatní zápasy, než riskovat kvůli jednomu. Přestože šlo o takové utkání, pořád je to zranění toho typu, že i když se vše může zdát v pohodě, stačí jeden špatný došlap a může se z toho vyklubat půl roku. To jsem nechtěl riskovat, takže bylo nutné zápas vynechat. Kluci si s tím navíc poradili výborně, takže není ani čeho litovat.

>>Fotogalerietagy: házená, Lovosice, extraliga, Dukla Praha, Motl, rozhovor,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz