rss
PatRESS News

Zpět

Do Feminin odstartuje osmička českých závodnic se Sáblíkovou

4. července 2012

Na Feminin jede i Sáblíková
Krásná Lípa – Sto čtyřiadvacet cyklistek doslova z celého světa se ve čtvrtek postaví na start
jubilejního 25. ročníku mezinárodního etapového závodu žen Tour de Feminin – O cenu Českého Švýcarska. Mezi nimi je letos pouze osm českých reprezentantek.
            Český výběr, který povede sportovní ředitel Oldřich Dienstbier, má hned několik zvučných jmen. Reprezentace na svých zádech veze čísla od 181 do 188. Soupisku vede olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková, s níž v dresu s trikolórou jede úřadující mistryně republiky Pavlína Šulcová, akademická mistryně republiky v časovce Katarína Hranaiová, Irena Berková, Tereza Trefná, Veronika Bláhová, Lucie Macíková a Denisa Bartošová. „Česká ženská cyklistika má kvalitativně stoupající tendenci, takže na rozdíl od minulých let je větší radost stavět ženský mančaft,“ podotkl sportovní ředitel Oldřich Dienstbier.
Na startu sice chybí některé další zkušené české závodnice – Martina Růžičková si startem na ženském Giru plní klubové povinnosti a omluvila se i medailistka z dráhového mistrovství světa Jarmila Machačová, ale i přesto je možné očekávat od reprezentačního výběru Česka na tradičním světovém poháru žen, který je zařazen do 2. UCI kategorie, leccos. Lídrem je určena Pavlína Šulcová s Katarínou Hranaiovou, které v posledních dvou letech potvrzují svoji výkonnost. Šulcová je letošní mistryní na silnici i v MTB maratonu, Hranaiová jako závodnice švýcarského týmu Bigla ovládla prestižní německou jednorázovku Velkou cenu Kirchheimu a ukazovala se i v dalších podnicích. Silným článkem má být také Martina Sáblíková, která však má Tour de Feminin jako první etapový závod v životě a během několika dní bude muset zvládnout porci kilometrů, které najela takřka od začátku roku. Tereze Trefná se svými spurtérskými kvalitami se má více soustředit na jednotlivé dojezdy. Roli pravé ruky pro lídra má plnit Veronika Bláhová a velké propagátorka ženskosti v cyklistice Lucie Macíková. „Denisa Bartošová a Irena Berková mají závod hlavně na zkušenou. Sám jsem zvědavý, jak výrazně se letošní sestava děvčat zapíše do samotného dějství. Konkurence je opravdu velká, takže tu můžeme jen překvapit,“ řekl Dienstbier.
            Na letošní peloton čekají čtyři náročné dny ve Šluknovském výběžku a Polsku s pěti etapami a celkovou délkou 423,3 km. Ve čtvrtek je na programu nejdelší stodesetikilometrový díl se startem i cílem v Krásné Lípě. V pátek děvčata odjedou sto kilometrů v okolí Jiříkova, v sobotu je čeká nejprve osmnáctikilometrová časovka v polské Bygatynyi  a odpoledne sedmadevadesát kilometrů se startem a cílem v Rumburku. Letošní ročník uzavře etapa ve Varnsdorfu. V součtu je navíc nachystáno devět rychlostních a patnáct vrchařských prémií v atraktivní krajině Českého Švýcarska. Favoritky je možné vidět mezi Němkami, Holanďankami a Portugalkami. Většina národních týmů bere závod jako poslední přípravu před olympiádou. 
Startovní listina

 tagy: cyklistika, Tour de Feminin, Hranaiová, Sáblíková,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz