rss
PatRESS News

Zpět

Do Jeseníků míří Vabroušek i kluci z Esquiru

28. březen 2014

Do Jeseníků míří i dvojice Vabroušek - Cypra. Šumperk/Kouty nad Desnou - Přesně dva týdny zbývají do startu 1. závodu seriálu Rock Point - Horská výzva. On-line přihlášky jsou dávno uzavřeny, a tak je jasné, že do jesenické části horského běhu a trekingu dvojic odstartuje na devět stovek závodníků. Tím ale soupiska nekončí. Další přihlášky bude možné podat přímo na místě v Koutech nad Desnou. Pořadatelé tak očekávají výrazně přes tisíc dobrodruhů. Už teď jsou mezi nimi ale velmi zajímavá jména.
    Jednou z ostře sledovaných bude dvojice loňských vítězů - Petr Vabroušek a Zbyněk Cypra. Ano, profesionální triatlet, který má svém kontě nesčetně úspěchů a v poslední době zazářil v traťových rekordech při Maratonu Antarktida nebo při stokilometrovém ultramaratonu na Antarktidě, účastník havajského Ironmana, Petr Vabroušek hodlá se svým parťákem Zbyňkem Cyprou z týmu Adidas Outdoor team/SLS3 prvenství obhájit. "Celé startovní pole samozřejmě neznám, a tak může přijít i nějaké překvapení, ale osobně bych k favoritům zařadil třeba dvojici Kasalík s Najvertem, Král s Axmannem nebo Míle se Šilarem," ukázal Zbyněk Cypra na borce, kteří jistě vpředu nebudou chybět.
    Účastníci jesenické výzvy by si tak dle tipů hlavních adeptů na prvenství měli ohlídat dvojice JulboWay, tedy Radima Kasalíka se Stanislavem Najvertem, Vlčí důl Václava Krále s Karlem Axmannem, Adidas Outdoor team/Elvac Petra Míle s Filipem Šilarem, dvojici X-Air Ostrava Libora Bednarze s Alešem Veličkou nebo The Nort Face Marka Clausidise s Pavlem Blablou.
    O tom, kdo opravdu bude tím nejsilnějším se fanoušci závodu přesvědčí vždy až na místě, při prvním letošním závodě to bude právě v Jeseníkách. Už v pátek 11. dubna se ze zimního areálu Kouty v Koutech nad Desnou na trať pět minut před půlnocí vydají běžci na dlouhé trase. "Vyzvednout startovní čísla a dodatečně se přihlásit do Longu je možné mezi patnáctou a třiadvacátou hodinou. Na ostatní tratě ještě v sobotu ráno," podotkl Zitta.
    Na dlouhé trase, pro kterou je vypsaný časový limit čtyřiadvacet hodin, čeká na běžce trojice občerstvovacích stanic na Ramzové, Červenohorském sedle a Ovčárně. 
    Zbývající dvě kategorie odstartují až v sobotu 12. dubna dopoledne. Běžci na střední (Half) trati mají start naplánovaný na 9. hodinu a účastníci krátké trasy (Short) vyrazí hodinu za nimi. Nejen dlouhá trasa bude plná hrdinů. I na kratších tratích bude možné narazit na odvážné borce. "Osobně jsem zvědavý a těším se, jak se na halfu potrápí kluci redaktorský z magazínu Esquire," mrknul zlomyslně pořadatel Zitta s tím, že o všech vítězích bude rozhodnuto v průběhu soboty.
Kompletní info na www.horskavyzva.cz/


tagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Zimní výzva, extreme, Vabroušek, Esquire,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz