rss
PatRESS News

Zpět

Dramatické utkání se Zubřím ovládly Lovosice

7. února 2012

Jakub Škvařil
Lovosice – Senzačně otevřeli letošní část extraligy lovosičtí házenkáři. Ti na domácí palubovce porazili o jedinou branku těžkého soupeře ze Zubří.
            Severočeši na protivníka z Valašska přímo vletěli a pomalu si budovali zdánlivě pevný odstup. Jen chvíli před sirénou signalizující konec prvního poločasu dokonce vedli o solidních šest branek. Před odchodem do šaten ale hosté stihli náskok snížit na 15:10. „Zdálo se, že jsme si vybudovali rozhodující náskok a doufali jsme, že ho ve druhé půli už jen budeme udržovat, jenže naše druhá půlka už zase tak dobrá nebyla a měli jsme nakonec ještě co dělat,“ podotkl lovosický tahoun Jiří Motl.
            Domácí měli ve druhém poločase skutečně plné ruce práce. Nejen, že hosté dokázali stav utkání srovnat, ale na chvíli sedm minut před koncem hry se dokonce dostali i do vedení. Brankáři Kylíšek se Šálkem však v důležitých chvílích svůj mančaft podrželi, a díky tomu se na své umění mohli zaměřit domácí střelci. Nervydrásající závěr tak lépe vyšel Lovosicím. Zkušený Šuma pak zasadil zuberské sestavě rozhodující čtyřiadvacátou branku. Valaši přitom mohli utkání srovnat, když brankář Kylíšek čelil poslední ráně zápasu. To se nepovedlo a zápas skončil za stavu 24:23. „Měli jsme štěstí. Člověk si to nesmí brát, nemohl jsem myslet na to, co bude, když nechytím, prostě jsem tu ránu chtěl mít stejně jako každou jinou. Tahle výhra je pro nás hodně důležitá,“ řekl brankář HK.A.S.A. Město Lovosice Luděk Kylíšek.
            Lovosice po nepovedeném podzimu získaly díky výhře nad Zubřím velmi cenné body, díky kterým neopadla myšlenka na cenný kov. „Jsme stále ve hře o medaile. Pro celý tým tahle výhra byla určitě hodně nakopávací. Potřebovali jsme ji jako sůl. Všichni chceme zapomenout na podzim. Vyhráli jsme přípravný turnaj v Hranicích a teď ukázali, že umíme v pěkném utkání vyhrát i nad takovým týmem jakým je Zubří. Máme tedy velkou motivaci,“ dodal spokojeně Luděk Kylíšek.
 
Fotogalerie


tagy: házená, Lovosice, extraliga, Motl, Zubří, Kylíšek
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz