Zpět

Druhý závod Hranaiovou zavedl do Francie

15. března 2012

Katarína Hranaiová
Chambéry/Rokycany – Pětatřicátou příčku obsadila česká cyklistka Katarína Hranaiová ve francouzském závodě Grand Prix de Chambéry. Za suverénní vítězkou Alexii Muffatovou zaostala nová posila švýcarského týmu Bigla ve svém letošním druhém závodě jen o necelou půl druhou minutu.
            „Závodní sezónu jsem zahájila o týden dříve v belgickém Wanze. V porovnání s ním jsem se teď už výrazně cítila lépe. S týmem se poznáváme, ale díky parádnímu zázemí si v něm zvykám velmi rychle,“ řekla Katarína Hranaiová.
Osmdesátikilometrový závod ve Francii vyhrála jezdkyně stáje Dijon Bourgogne Alexia Muffatová, která do cíle přijela s dvouvteřinovým náskokem na druhou Elodii Hegoburuovou. Bronz s pětivteřinovým mankem získala Béatrice Thomasová. Česká cyklistka Katarína Hranaiová pásku protnula jako pětatřicátá s odstupem minuty dvaadvacet na vítězku.
Rodačka z Plané u Mariánských Lázní se u svého nového týmu blýskla, když ze sestavy Bigla cycling teamu přijela jako třetí. Nejlepší její kolegyní byla dvanáctá Sandra Weiss a třicátá Désiréé Ehler. „Teď na začátku máme relativně těžké mezinárodní závody, na kterých se rozjezdíme a týmově sladíme, abychom se posléze dokázaly jako tým prosadit na pro nás důležitých závodech ve Švýcarsku. Už se na ně těším, protože si s holkami výborně rozumíme,“ dodala Katarína Hranaiová, která v nadcházejícím víkendu startuje v Itálii na Classica Citta di Padova, tedy „jednorázovce“ druhé UCI kategorie.

Výsledky - Grand Prix de Chambéry: 1. Alexia Muffat (ASPTT Dijon Bourgogne) 2:07:10, 2. Elodie Hegoburu (Cm Aubervilliers 93) 0:02, 3. Béatrice Thomas (ASPTT Dijon Bourgogne) 0:05, 4. Mélodie Lusueur (Cm Aubervilliers 93), 5. Sophie Creux (Chambéry CC) obě +0:06, 35. Katarína Hranaiová (Bigla Cycling Team) +1:22.

tagy: Hranaiová, cyklistika, Bigla, Grand Prix de Chambéry, Muffat, Rokycany,