rss
PatRESS News

Zpět

Důva slavila nejvydařenější ročník

21. července, 2011

Za pěnivou důvou
Terezín – Jeden z nejvydařenějších ročníků zažili letos účastníci cyklistického závodu Za pěnivou důvou v Terezíně. Podnik pro amatérské jezdce a milovníky bicyklů byl totiž mimořádný hned z několika pohledů. Nejen, že se ho účastnil rekordní počet cyklistů, ale úvodní cestu mu zcela mimořádně razil závodní tahač mistrů Evropy v truckracingu židovické stáje MKR Technology. Když se připočtou ještě neuvěřitelné výkony jezdců, bezproblémový průběh a vydařená afterparty, tak pořadatelé prostě musí být spokojeni.
            „Takhle to vypadá, že se nám povedla takřka dokonalá akce, ale chyba lávky. Osobně stále vidím, kde bychom mohli přidat. Jsou to detaily, ale člověk musí být stále nespokojený, aby se náš podnik mohl neustále posouvat a lidé se vraceli dál s velkým nadšením a i očekáváním. Faktem ale je, že z letošního ročníku mám sám velkou radost. Nesmíme však usnout na vavřínech,“ řekl otevřeně jeden z pořadatelů závodu Patrik Pátek.
            Úspěch na devátém ročníku dle slov pořadatelů přineslo nové zpracování výsledků. Historicky podruhé totiž všichni účastníci vezli čipy, takže zpracování výsledků se obešlo bez jakýchkoli chyb. „Loni se nám systém osvědčil. I když jsme závodem pro zábavu, tak každého naštve, když se nevidí na správné pozici, na níž dojel. Když závod sledovalo pouhé lidské oko, tak prostě k takovým chybičkám docházelo. I když čipy stojí poměrně raketu, chceme tento komfort zachovat,“ podotkl organizátor Patrik Pátek.
            Velkým zpestřením bylo také zavádějící vozidlo - závodní tahač Adama Lacka, který je v současné době nejlepším českým pilotem evropského šampionátu v truckracingu. Vůz před cyklisty přitom vedl přímo samotný majitel židovické stáje MKR Technology, původem německý konstruktér Mario Kress, který se svojí ženou Klárou současně vypsal i speciální prémie a účastníkům předával ceny. „Měl jsem velkou radost, když mi vedení MKR kývlo na tuto spolupráci. Spojení lehkých bicyklů a obrovského monstra bylo vážně nevídaným zpestřením. Veřejnost jen tak nemá možnost si tento speciál prohlédnout, a i když jde o severočeskou stáj, tak ji zná jen málokdo, přitom je aktuálně výrazně úspěšnější než konkurenční roudnická Buggyra,“ připomněl skutečnost Pátek.
            Terezín cyklistům patřil tradičně kompletně celý den. V dopoledních hodinách mezi sebou závodily děti a to hned v několika kategoriích, kdy nejmladší na sobě měly málem takřka ještě pleny. Odpoledne už před restaurantem Atypik na startovní pásce stálo rekordních dvě stě sedmdesát šest cyklistů všeho věku, pohlaví či stavu kola. Dorazili i dva jezdci na handbiku, na němž tradičně přijel Mirek Pitra, který s sebou přivezl Petru Hurtovou. „Před těmi smekám. Jejich výkony jsou rozhodně motivující i pro řadu zcela zdravých jezdců. Zaslouženě také sklidili největší aplaus,“ podotkl Pátek.
            I letos na kolečkáře čekaly dvě trasy. Zkušenější se vydali po hlavní, třiasedmdesát kilometrů dlouhé trati. Ta cyklisty zavedla z Terezína přes Litoměřice do Polep a následně do kopce v Libínkách a po průjezdu Liběšic do stoupání na Trnobrany, kde byla opět vypsaná vrchařská prémie. Právě v tomto stoupání se hlavní pole obligátně dělilo. Skupiny tak po sjezdu do Úštěka čekaly prakticky už jen roviny přes Rochov, Vrbici, Roudnici a přes Rohatce, Hrdly a Bohušovice příjezd do cíle na náměstí v Terezíně. „Pro méně zdatné byla opět nachystána kratší rovinatá trasa měřící 38 km, při které se cyklisté vyhnuli kopcům tím, že nejeli na Polepy, ale přes Chodouny rovnou do Roudnice,“ připomněl další z organizátorů Petr Rýsler.
            Celkový vítěz na dlouhé trati pak vyhrál oblíbený sud piva. Nad hlavu ho tentokrát zvednul libochovický Pavel Šíp. V mimořádném čase pak zajela vítězka ženského závodu Ivana Loubková, která ho spolu s roudnickou Janou Svobodovou zvládla za dvě hodiny.
             Po vyhlášení nejlepších, kde byla vyhodnocena desítka dalších kategorií, už následovala oblíbená zábava s živou hudbou. „Tenhle závod patří už léta k nejkrásnějším sportovním akcím pro veřejnost. I když jsem se letos potkal s asfaltem, tak celkovou radost mi to rozhodně nezkazilo a těším se, co pořadatelé vymyslí na příští jubilejní ročník,“ prohlásil nadšeně někdejší cyklistický reprezentant Robin Kahoun.
 

 Za pěnivou důvouZa pěnivou důvou

Za pěnivou důvouZa pěnivou důvoutagy: Důva, cyklistika, Atypik, závod, MKR, Pátek, Rýsler, Za pěnivou důvou,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz