rss
PatRESS News

Zpět

Důvu letos vyhrál Hačecký

19. července 2013

Matěj Zahálka na Důvě. Foto: Roman Stibinger
Terezín - Vojtěch Hačecký se stal vítězem 11. ročníku oblíbeného cyklistického závodu Za pěnivou důvou. Jezdec pražské Dukly na terezínském náměstí na pásce porazil domácího borce Matěje Zahálku. Hačeckého vítězství bylo natolik těsné, že o něm spíš rozhodla solidarita jezdců. Oba cyklisté své kolo do pásky hodili stejně. Tradiční závod pro širokou veřejnost tak opět velmi atraktivně otevřel svoji druhou desítku.
            "Máme za sebou další velmi povedený ročník. Pravidelně nás stojí neskutečně sil a především nervů, aby vše klaplo na výbornou, ale opět si na konci dne celý pořadatelský tým mohl oddechnout a spolu s velkým množstvím účastníků si užít tradičně výbornou atmosféru, pro kterou celou akci vlastně pořádáme," shrnul cyklistický den jeden z organizátorů Patrik Pátek.
            Do Terezína se letos sjelo přes dvě stě aktivních jezdců. V dopoledních hodinách navíc na náměstí kroužily více než čtyři desítky dětí. Po poledni se početné pole závodníků vydalo na dvě trasy. Nepatrně větší peloton čekala osmdesátikilometrová členitá štreka. Na ní měl navrch terezínský odchovanec Matěj Zahálka, který se brzy pustil do samostatného úniku. Zahálky se však držela smůla. "Sjelo mi sedlo, takže jsem prakticky celou dobu jel v dost nepohodlné pozici a nebo právě ze sedla. Věřím, že kdyby vše bylo v pohodě, šance na vítězství by se rapidně zvýšila. Takhle to stálo výrazně více sil," sdělil stříbrný závodník na dlouhé trase Matěj Zahálka, kterého pronásledovatelé dojeli jen pár kilometrů před cílem.
            O vítězi tak rozhodl spurt tříčlenné skupinky, který nakonec vyhrál Vojtěch Hačecký z Dukly Praha. Zahálka slavil stříbro a bronz patřil Filipu Endlerovi. Mezi ženami byla i letos suverénní roudnická cyklistka Jana Svobodová, která v loňském roce závod v cíli, i když jako vítězka, opouštěla v sanitce se zlomenou klíční kostí. Druhá letos skončila Nikola Barešová a třetí Blanka Hyblerová.
            Na krátké trati, která má poloviční kilometráž a výrazně jednodušší profil, mezi muži dominoval libochovický Tomáš Sytař před Patrikem Švagrovským z Litoměřic a Stanislavem Votápkem z Děčína. O prvenství se rvala skoro dvacetičlenná skupina. "Opět bylo vypsáno na desítku kategorií rozdělených podle věku, pohlaví a stavu kola. Máme také radost, že k nám přijíždí také recesisté na historických kolech. Každý akci bere po svém a to je důvod, proč závod pořádáme. Chceme, aby si každý našel důvod se svézt na kole a trochu se pobavit. Jde stále především o legraci a už jedenáct let se nám daří tuto myšlenku udržet a naplnit. Za to všem, co se na závodě podílí, patří velké poděkování," uzavřel letošní ročník Patrik Pátek, když připomněl, že po vyhlášení nejlepších účastníků následovalo oblíbené posezení s hudbou u restaurantu Atypik.
Výsledky (xls)


tagy: Za pěnivou důvou, Terezín, Hačecký, Atypik, cyklistika,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Svět opustil vítěz poslední etapy ZMJ Andreas Byskov Sarbo

Vítězný Francouz Toumire si uvědomuje sílu Závodu míru juniorů

Tiberi vyhrál suverénně královskou etapu, Toumire žluťáka udržel

Italové ovládali celý čtvrtek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz