rss
PatRESS News

Zpět

Dvacet týmů zahájí letošní Závod míru juniorů

2. května 2012 aktualizováno

Peloton Závodu míru juniorů
Terezín – Potvrzeno! Po večerní prezentaci je startovní listina definitivní. Přesně sto sedmnáct jezdců z dvaceti zemí se postaví ve čtvrtek na start první etapy letošního 41. ročníku Závodu míru juniorů. V pelotonu tradičních májových etap se letos představí také šestice českých reprezentantů. Jestli se některý z nich dokáže v konkurenci nejlepších juniorských jezdců světa probojovat na celkové stupně vítězů, bude jasné tradičně v neděli v cílovém Terezíně.
            Českou trikolóru na svých zádech poveze sextet ve složení - Michael Vakoč (Dukla Praha), Šimon Matějů (ČEZ Cyklo Team Tábor), Jan Urbášek (TJ Uničov), Michael Kukrle (TJ Uničov), Petr Fiala (Mapei Cyklo Kaňkovský) a Radovan Doležel (TJ Kovo Praha). „Zatímco v loňském roce jsme měli hned tři zástupce severních Čech, včetně domácího Matěje Zahálky, letos tu takoví jezdci chybí. Do sestavy totiž po nedávném pádu nemohl být zařazen ani třeba Adam Valeš pocházející z Duchcova,“ sdělil ředitel Závodu míru juniorů Svatopluk Henke s tím, že juniorský výběr České republiky tentokrát povede Luděk Kubias, někdejší mistr republiky v silničním závodě nebo i zkušený trenér bývalého SKP Rudá Hvězda.
            Že souboj o žlutý trikot bude opět hodně ostrý, napovídají přihlášky a tedy i předběžná startovní listina, která bude definitivně potvrzena všemi účastníky ve středu večer. „Změny však mohou být minimální,“ podotkl Henke.
            Na start se postaví třeba i úřadující juniorský mistr světa v bodovacím závodě na dráze (2011) Němec Domenic Weinstein. Silný bude tým Dánska, kterému v sestavě nemá chybět Soren Andersen (loni celkově 6.), nebo Slovinska s jezdcem Matejem Mahoricem (loni celkově 11.). „Tradičně právě Dánové se na Závodě míru představují jen v nejlepším světle. Stačí si jednoduše vybavit třeba, co dvakrát za sebou předvedli v posledních dvou letech, když celému pelotonu odjeli vždy v tzv. Roudnické etapě. Dobří budou i letos, když se výborně ukázali třeba na nedávném závodě Okolo Istrie. Sekundovat jim budou Slovinci, ale peloton bude doslova nabitý dalšími adepty. Sám jsem pak především zvědavý na naši reprezentaci a věřím, že se i naši kluci ukážou jako bojovníci,“ poukázal na důležité jezdce ředitel Henke.
            Domácí milovníci cyklistiky by tak měli hledat právě dresy s trikolórou a startovními čísly jedna až šest. Právě na nedávném závodě Kroz Istru v Chorvatsku, který byl pro výběr české sestavy směrodatný, se blýsknul především Vakoč nebo i Urbášek. V pelotonu májových etap však nebude chybět ani vítěz úvodní etapy Slovinec Miškulin, celkově nejrychlejší právě Dán Andersen nebo i pátý muž juniorského Paříž-Roubaix Nor Markus Hoelgaard. „To budou jistě jména, která nebudou chybět na předních pozicích výsledkových listin. U nás ale bude vítěz známý po více než čtyřech stech kilometrech, během nichž se pelotonu detailně představí náročné kopce Ústeckého kraje a přilehlého Saska. Lehké to opět nebude,“ mrknul Svatopluk Henke.
            Start první etapy je ve čtvrtek na litoměřickém Mírovém náměstí ve 14:30, kde bude kolem sedmnácté hodiny také cíl. V pátek je na programu dopolední časovka v Třebenicích a odpolední etapa z České Lípy do Roudnice nad Labem. V sobotu se peloton vydá z Teplic do německého Dippoldiswalde a v neděli skončí v Terezíně.
 
Letos odstartuje 20 týmů:
Belgie, Francie, Německo, Dánsko, Rusko, Rakousko, Itálie, ČR, Polsko, Slovinsko, Norsko, Kazachstán, Velká Británie,  Estonsko, Slovensko, Švédsko, Ukrajina, USA, Nizozemí a Srbsko.
 
Startovní listina zde.

 tagy: Závod míru juniorů, Henke, Terezín, májové etapy,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz