rss
PatRESS News

Zpět

EURO bez Motla, Srba zuří

9. leden 2014

Jiří Motl je dlouhodobě osobností extraligy. Lovosice - Tohle je velké zklamání! Jiří Motl bude házenkářské Euro sledovat pouze v televizi. Fanoušci lovosické házené se ale těšili, že v televizní obrazovce bude pobíhat právě tahoun týmu HK .A.S.A. Město Lovosice a dlouhodobá hvězda extraligy. Jenže Motl nedostal pozvánku.
            "Je to pro mě zklamání, byl by to jeden z vrcholů kariéry. Odjezdil jsem kvalifikaci, celkem se mi dařilo, bohužel na podzim přišlo zranění a já skoro dva měsíce nehrál. Teď už jsem ale v pořádku. Někdo by se možná naštval, ale já takovou povahu nemám. Je to tak, jak to je a já s tím nic neudělám, takže se budu soustředit na jaro," nechal se slyšet jeden z dlouhodobě nejlepších hráčů extraligy a opora Lovosic Jiří Motl.
            Motla na podzim trápil postranní vaz v koleni. Nejdříve se zdálo, že je natažený, a Motl tehdy myslel, že vynechá pouze šlágr s Duklou. Rezonance ale ukázala malou prasklinu, a tak se rekonvalescence protáhla. "Teď už se cítím dobře. Makal jsem už přes svátky a zkoušel, co koleno vydrží. Při běhání už to necítím a nenosím ani ortézu. Vše se zdá být v naprostém pořádku. Tím, že nejedu s reprezentací, se můžu plně soustředit na Lovosice a maximálně dobít baterky," sdělil Motl, se kterým trenér Haber údajně do další kvalifikace počítá. Teď ale reprezentační kouč dal přednost karvinskému Vančovi.
            Házenkářské mistrovství Evropy začíná v Dánsku už tuto neděli. Motl dál zůstává náhradníkem pro případ, že by se některý reprezentant zranil. "Pokud by se něco takového přihodilo, jsem připravený jet," připomněl Motl.
             Absence Jiřího Motla v reprezentaci při nadcházejícím Euru nadzvedla ze židle nejen jeho fanoušky, ale především sportovního ředitele Lovosic Vojtěcha Srbu. "Tohle je podraz na hráče," řekl rozlíceně Srba.
            Toho ani tak nerozčílil fakt, že by se jeho hráč do nominace na Euro nedostal, ale vadí mu způsob, jakým o šanci přišel. Srba si je vědom, že Motl byl na podzim zraněný. Tím, že do té doby nevynechal jedinou reprezentační akci a vždy byl plně k dispozici, měl být minimálně prověřen při lednovém turnaji v Maďarsku. V té době byl už Motl, který je výraznou osobou české extraligy, zcela fit. "Kdyby pak řekli, že měsíc nehrál a není to ono, bylo by to objektivní odůvodnění, proč ho nevzali. Neberu ale argumentaci, že v nominaci není, protože chyběl na říjnovém soustředění. Takhle můžeme jen spekulovat o klubových zájmech a to je podraz na hráče, který reprezentaci dával maximum," vysvětlil důvod svého rozčílení někdejší úspěšný trenér Lovosic Vojtěch Srba.
            Snad jen slabou útěchou pro lovosický klub může být zařazení dorostence Jana Hrdličky do nominace reprezentace na kvalifikační turnaj ve Španělsku o postup na Mistrovství Evropy 2014. Turnaj hráčů do 18ti let je na programu od pátku do neděle.

tagy: házená, Lovosice, extraliga, Motl, reprezentace, Srba, EURO,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz