rss
PatRESS News

Zpět

Evenopoel žlutý trikot v Roudnici udržel

4. květen 2018

Hromadný dojezd v Roudnici nad Labem. Třebenice – Belgický reprezentant Remco Evenepoel udržel svůj žlutý trikot i po odpolední 2. B etapě Závodu míru juniorů v Roudnici na Labem. Páteční druhá část skončila hromadným dojezdem, který stejně jako v úvodním dějství ovládl Němec Marius Mayrhofer.
            „Byla to zatraceně nervózní a hektická etapa. Díky tomu vzniklo také mnoho zbytečných pádů. Ty poslední dva byly ošklivé a bohužel v nich zůstal i můj týmový kolega Steven. Nepěkně se potloukl a museli ho odvézt do nemocnice. Já tam zůstal také, ale naštěstí ne přímo v pádu, jen mi museli měnit kolo,“vysvětlil svou ztrátu v cíli Remco Evenepoel, vítěz dopolední časovky a průběžný lídr závodu.
            Právě dva nepříjemné pády poznamenaly páteční odpolední šedesátikilometrovou etapu se startem i cílem v Roudnici nad Labem. Deset kilometrů před cílem peloton trefil odstavený vůz, ale pouhé dva a půl kilometry do pásky, kdy se pole hnalo do hromadného spurtu, přišla další kolize, ve které zůstal zmíněný Steven Pattyn, přitom vedoucí muž vrchařské soutěže. 
            Spurt vyhrál německý rychlík Mayrhofer před Italem Marcellussim a Dánem Hindsgaul Madsenenem. Z českých jezdců byl nejlépe šestadvacátý Petr Kelemen.
            Před pelotonem jsou ale nyní dvě těžké kopcovité etapy. V sobotu je na programu start ve 13:30 hodin v Teplicích. Juniorští cyklisté si budou muset poradit dvakrát s výjezdem na Vitižku. Cíl je pak v německém Altenbergu. Až do neděle se může pořadí snadno změnit. Ve žlutém však pokračuje Belgičan Evenepoel. „V kopcích se cítím skvěle. Nohy mi jedou výborně, takže není důvod, proč bych neměl přijet v neděli do Terezína ve žlutém,“věří si na horské prověrky lídr závodu. Zatopit mu ale určitě ještě bude chtít i český reprezentant Karel Vacek, který je jako nejlepší domácí závodník na průběžné sedmnácté příčce z ztrátou lehce přes dvě minuty.
 
Výsledky – 2. B et.:
1. Marius Mayrhofer (Ger) 1:23:05
2. Martin Marcellussi (Ita)
3. Jacob Hindsgaul Madsen (Den)
4. Ludvig Anton Wacker (Den)
5. Sean Quinn (USA) 
26. Petr Kelemen (Cze) - všichni stejný čas.
 
Celkově po 2. A et.:
1. Remco Evenepoel (Bel) 4:11:27
2. Mattias Skjelmose Jensen (Den) +0:04
3. Jacob Hindsgaul Madsen (Den) +0:13
4. Ludvig Fischer Aasheim (Nor) +0:16
5. Sean Quin (USA) +0:38
17. Karel Vacek (Cze) +2:18


  Start v Roudnici a mírovou otázku podtrhlo vypuštění bílých holubic. Nejlepší český jezdec Karel Vacek.

tagy: ZMJ2018
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz