rss
PatRESS News

Zpět

Extraligová medaile házenkářům letos necinkla

31. května 2012

Fanoušci Lovosic
Lovosice – Vyhráli Český pohár, měli nejlepšího střelce extraligy a byli nejlepším týmem nadstavbové části extraligy. I přesto je z tábora lovosických házenkářů cítit z právě uplynulé sezóny určité zklamání – nepovedlo se totiž vylepšit loňské historické stříbro z extraligy. Tentokrát totiž medaile nezacinkla žádná, když tým HK .A.S.A. Město Lovosice skončil těsně pod pódiem na tolik neoblíbené čtvrté pozici. Radost ale v závěru přišla, když v posledním utkání tým doslova obral pražskou Duklu o zlato a obhajobu titulu.
            „Je samozřejmě velmi potěšující zakončit sezónu takovým vítězstvím. Závěrečná euforie nás všechny hodně motivovala do nadcházejících měsíců, ale střízlivě musíme přiznat, že čtvrté místo nemůžeme považovat za úspěch,“ usměrnil emoce trenér lovosických házenkářů Vojtěch Srba.
            Severočeským hráčům se tak nepovedlo vylepšit loňské maximum, kdy tým získal poprvé v historii stříbro z nejvyšší české soutěže. Házenkáři výrazně ztratili v podzimní části, když klopýtli s týmy, s nimiž měli jasně dominovat. Do rozhodující nadstavbové části tak vstupovali s výraznou bodovou ztrátou. Desetikolovou část ale zvládli ze všech týmů nejlépe - sedm výher, jedna remíza a dvě prohry. Takovou bilancí se nemůže pyšnit ani extraligový vítěz ze Zubří. „S tím můžeme být opravdu spokojeni. Pro nás ale musí být velké ponaučení základní část a hlavně ten podzim, kdy jsme měli tragický vstup právě v utkáních, která jsme měli vyhrát. To nám zkazilo boj o medaile,“ potvrdil Srba.
            Fanoušky včetně hráčů v samotném závěru extraligy potěšilo právě závěrečné utkání s pražskou Duklou, věčným rivalem, který Lovosice loni o vytoužené zlato připravil. Tentokrát se karty obrátily. Lovosice na půdě soupeře o jedinou branku zvítězily. Na dálku mohl titul slavit Zubří, Dukla brala stříbro a bronz míří tentokrát do Karviné. Lovosice si jen pojistily „brambory“.
            Velká motivace pro boj o cenné kovy neutichá. Tým až na několik výjimek má zůstat stejný. Odejít by měl brankář Kylíšek, nebo hráči Horký s Havlátem. „O adekvátních náhradách už jednáme, ale zatím je brzy jakékoli další informace pouštět ven. Teď si musíme odpočinout, zrelaxovat, vyčistit si hlavu a pokusit se uhrát medaili příští rok. Pokud se navíc nic dramatického nezmění, jsme rozhodnuti přihlásit se i do evropského poháru,“ nabudil fanoušky lovosické házené trenér Vojtěch Srba.
Fotogalerie z posledního zápasu Dukla vs. Lovosice.


tagy: házená, Lovosice, extraliga, nadstavba, Srba, sezóna,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz