rss
PatRESS News

Zpět

Extrémní Dakar řídí počasí, posádky se přesouvají do Salty

15. leden 2018

Janus van Kasteren při 8. etapě Rally Dakar. Tupiza – Extrém za extrémem. Letošní Rally Dakar ukazuje, proč je nejtěžší dálkovou soutěží světa. A že se pořadatelé snažili. Žádná etapa není odpočinková, trpí technika i lidé, nic není zadarmo a právě to se vlastně posádkám líbí. Také nedělní 8. etapa se řadila k těm nejtěžším. S problémy se ale severočeské kamiony od MKR Technology, byť se ztrátou, porvaly úspěšně.
            „Letošní Dakar ukazuje, jak jiný může být v porovnání s předchozími ročníky. Vždy jsem si říkal, jaký extrém tu zažíváme a on je další ročník ještě mnohem horší. Když jsem se bavil s legendou Dakaru Stephanem Peterhanselem, současným lídrem v kategorii automobilů, tak říkal, že tu letos zažil nejtěžší duny za celou dobu jeho offroadového závodění. Pro nás je to obrovská škola a je pro nás důležité jet a bojovat dál, každý problém, který nastane, je vlastně velkou výzvou a krokem ke zlepšení,“ podotkl Mario Kress, hlavní konstruktér týmu MKR Technology, když dodal: „Přiznávám, že je paráda sledovat další kamiony, především kamazy, u kterých je vidět ten více než dvě desítky let větší náskok ve vývoji. Ale i ony se perou s technikou. Pro nikoho to není snadné. Každý den je jiný, ale piloti odvádí skvělou práci a společně uděláme maximum, abychom oba kamiony dostali do cíle.“
            Během 8. etapy z Uyuni do Tupizy posádky překročily hranici čtyř a půl tisíce výškových metrů. V součtu je čekalo 561 kilometrů, ze kterých bylo 381 měřených. Až do předposledního way pointu se piloti severočeských renaultu drželi v elitní desítce. Mladý Janus van Kasteren, který na Dakaru zažívá svoji premiéru, si jel pro skvělé šesté místo, jenže pak přišel technický problém s řízením, který ho na dvě hodiny zastavil. Etapu vyhrál Rus Sotnikov. Gerd Huzink byl klasifikovaný sedmnáctý a van Kasteren nakonec jedenadvacátý.
            Do celkovém ranku přinesla 8. etapa mírný propad. Huzink je dvanáctý, van Kasteren šestnáctý. Stále veden ruský pilot Eduard Nikolajev.
            V Jižní Americe ale situaci nyní řídí počasí. „Začalo silně pršet. Liják v noci vyplavil bivak a problémy jsou i na trase, takže 9. etapa byla zrušena a my se rovnou přesouváme do Salty k dalšímu startu,“ sdělil Mario Kress.
           
 
Výsledky – 8. etapa – Uyuni – Tupiza (381 km)
1. Sotnikov (Rus) Kamaz 4:23:32
2. Villagra (Arg) Iveco +5:11
3. Mardeev (Rus) Kamaz +6:28
4. Nikolaev (Rus) Kamaz +8:33
5. Kolomý (Cze) Tatra +12:11
17. Huzink (Ned) Renault Trucks +1:59:00
21. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +2:21:53
 
Celkově:
1. Nikolaev (Rus) Kamaz 28:15:06
2. Villagra (Arg) Iveco +46:25
3. Macík (Cze) Liaz +3:29:25
4. Viazovich (Blr) Maz +3:59:35
5. Mardeev (Rus) Kamaz +4:23:20
12. Huzink (Ned) Renault Trucks +7:35:25
16. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +21:30:58
  Gerd Huzink při 8. etapě Rally Dakar. Gerd Huzink při 8. etapě Rally Dakar.

tagy: Dakar 2018
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Van den Brink vyhrává poslední etapu Silk Way Rally

Kamion MKR v předposlední etapě těsně pod pódiem

Van den Brink na Silk Way tentokrát osmý

Van den Brink přidává na Silk Way další stříbro“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz