rss
PatRESS News

Zpět

Fatální chyby vyladily pořadí evropského šampionátu

9. října, 2011

Le Mans – Fatální chybu udělal David Vršecký při posledním hlavním závodě letošního Mistrovství Evropy závodních tahačů na okruhu ve francouzském Le Mans. Nejen, že svou jízdou spolu s Albacetem způsobil vážnou nehodu, ale i díky ní se definitivně připravil jak o post české jedničky, tak současně svoji stáj posunul pod stupně vítězů na nenáviděnou čtvrtou příčku v soutěži týmů. Nejlepším českým pilotem se tak díky celkovému třetímu místu stává Adam Lacko a jeho ekipa MKR Technology zase nejlepším českým týmem.
            „Co nás provázelo v posledních dvou týdnech, bylo neuvěřitelné. Štěstí nám snad nepřálo ani na vteřinu a teď po sobotě jsem vůbec poprvé zapochyboval, že letošní sezona je pro nás zatracená. Naopak, jako by to tam nahoře někdo viděl a vše se v posledním dnu zase otočil víc na naši stranu, protože co se dělo v neděli je též neuvěřitelné,“ komentoval dění tentokrát už se šťastným úsměvem šéf stáje MKR Technology Mario Kress.
            Poslední den posledního závodu letošní sezóny byl opravdu jak z pera Julese Verna. Tentokrát by se ale francouzský romanopisec možná i divil. Hned po startu hlavního závodu totiž přišel neskutečný karambol, ve kterém skončilo hned několik jezdců. Antonio Albacete totiž narazil do Janieca, kterého Vršecký sevřel a následně vznikla hromadná srážka. Loňský šampion Albacete byl po tvrdém nárazu do Němce Nittela dokonce odvezen sanitkou. „Naštěstí Antoniovi není nic vážného, cítil se dobře, ale pro jistotu byl převezen k důkladnější kontrole,“ sdělil jeden ze zástupců mezinárodní automobilové federace FIA Fabien Calvet s tím, že Albacete má mít nakonec zlomená žebra.
            Albacete, Nittel a Vršecký už do dalšího dějství nezasáhli. Po novém odstartování se čela hned ujaly renaulty severočeské stáje MKR Technology. Zvítězil Markus Oestreich před svým bronzovým kolegou Adamem Lackem. Mezi oba jezdce šedo-červených kombinéz se vklínil nový mistr Evropy Němec Jochen Hahn. „Byl to senzační finiš. Jochen si titul rozhodně zaslouží a bylo fajn, že jsme mohli slavit s ním přímo na pódiu. To byl ten nejlepší moment na závěr, protože jsem věděl, že o celkové pódium už nepřijdu,“ řekl šťastně Adam Lacko, který se svým francouzským kolegou Anthony Janiecem tvořil sestavu MKR Team 14 Juniors, jež se také posunula na třetí příčku před roudnickou Buggyru.
            Další senzační moment přišel v následujícím hendikepu, kde další koncert dirigoval opět německý rodák hájící české barvy Markus Oestreich. Lacko kvůli technickým potížím tentokrát nedokončil, ale jeho kolega se z osmého místa dokázal znovu dostat až na vedoucí pozici. „Jedině vítězství rozhodlo, že jsem se v celkovém hodnocení posunul na finální čtvrtou příčku před Vršeckého. Máme totiž stejně bodů, ale já mám lepší vítěznou bilanci,“ usmál se Oestreich, který na pódium slavil se svým švýcarským kolegou Markusem Bösigerem. Mezi severočeskou dvojici se tentokrát dostal druhý maďar Kiss.
            Poslední dva závody tak rozhodly, že celkovým vítězem se stal Jochen Hahn, druhý je Albacete a třetí Adam Lacko, za kterým je hned Oestreich. Šestá příčka patří Bösigerovi. V týmech titul získala dvojice Albacete/Nittel před dvojkou Bösiger/Oestreich z MKR Technology a bronz patří juniorskému projektu MKR Team 14 Juniors s piloty Lackem a Janiecem.


 
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz