rss
PatRESS News

Zpět

Faulovaného Bartha pustili z nemocnice

22. března 2013

Zraněného Bartha v nemocnici navštívili i spoluhráči.
Lovosice - Exkluzivní rozhovor jen těsně před svým pátečním propuštěním z litoměřické nemocnice poskytl portálu PatRESS.cz zraněný lovosický házenkář Tomáš Barth. Pro něj tvrdým faulem v neděli předčasně skončilo druholigové utkání mužské rezervy extraligových Lovosic proti celku z Libčic nad Vltavou. Brutální atak od Václava Hory vzbudil velké emoce, jelikož po něm osmnáctiletého hráče s na několikrát přeraženým nosem a těžkým otřesem mozku přímo z palubovky odvážela sanitka.
 
 
Tomáši, jaký je tvůj aktuální zdravotní stav?
Právě čekám na propouštěcí zprávu z nemocnice, takže se za chvíli chystám domů. V pondělí mi nos rovnali a až do středy, kdy mi z něj vyndávali tampony jsem ležel na JIPce. Zvýšila se mi teplota, takže mi navíc nasadili antibiotika. Teď už se cítím podstatně lépe a aktuálně žádné problémy nemám. Nos je dost křehký a na dotek bolí, takže si od házené chvíli budu muset odpočinout.
 
Pamatuješ si co se v hale vůbec stalo?
Kdepak, nepamatuji si vůbec nic. Probral jsem se až chvíli před příjezdem sanitky. Vnímat nějaké dění jsem začal až, když mě odváželi na nosítkách do sanitky.
 
Co se ti v tu chvíli honilo hlavou, když jsi viděl, že tě odvážejí celého zakrváceného?
Ani nevím. Všude kolem mě bylo hodně lidí, ale vůbec jsem netušil proč. Po chvilce mi došlo, že jsem to musel asi pořádně schytat.
 
Co říkáš reakcím, jaké faul na tebe vyvolal?
Překvapilo mě, kde všude se to objevilo a co všechno se k tomu napsalo. Dočetl jsem se, že jsem ho měl před tím faulem schválně trefit, ale to je pěkná blbost, stejně jako to, že za to mohl rozhodčí. Vím, že mi Hora skočil do střely. On byl ale agresivní celý zápas. Asi těžko nesl, že jeho tým celé utkání vysoko prohrává s předposledním celkem.
 
Přišla nějaká omluva nebo spojil se s tebou už někdo z Libčic?
Nikdo se mnou nemluvil. Donesly se ke mně nějaké reakce třeba s facebooku nebo jejich webových stránek, které byly dost rozporuplné. Někteří dokonce tvrdí, že jsem si to způsobil sám. Je to komické. Tenhle zákrok byl přehnaný a náhoda to určitě nebyla. Když vám ve výskoku někdo napálí ránu do obličeje, tak to není samo sebou. To do sportu vážně nepatří. Ne všichni jsou ale stejní, a proto určitě z mé strany patří velké poděkování těm dvěma klukům z Libčic (Lukáš Weigner, Jan Podroužek pozn. red.), kteří mi na palubovce pomáhali.
 
Určité alibistické řeči říkaly, že jsi měl nos načnutý z předchozího zápasu. Jak to bylo?
S nosem jsem nikdy nic před tím neměl. Z předchozího zápasu jsem měl trochu roztržený ret, ale to je všechno. Nos mi poprvé zpřeráželi až v tom zápase, zato tedy pořádně.
 
Kdy se tedy znovu objevíš na palubovce?
Byl to tak otřesný zážitek, že si tím nechci projít znovu. Nos je teď citlivý. To rovnání a tampony nacpané v nose není nic moc, takže se v první řadě hodlám dát do pořádku a nic neuspěchat. Teď je navíc štěstí, že máme delší pauzu, ale pokud půjde vše dobře, tak někdy za měsíc bych se rád zase postavil na hřiště.
 
Fotogalerie z utkání
Fotogalerie z faulu


tagy: házená, Lovosice, 2. lige, Libčice, Tomáš Barth,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz