rss
PatRESS News

Zpět

Francouzský pohár odstartoval na okruhu Paul Ricard

11. červen 2015

Le Castellet/Židovice – Na okruhu Paul Ricard se v uplynulém víkendu odehrála první zastávka letošní ročníku seriálu Francouzský pohár závodních tahačů. Na pódiu nechyběli ani piloti, kteří kočírují závodní speciál ze severočeské dílny MKR Technology.
 První víkend Francouzského poháru si piloti užili na jihu Francie v Le Castellet. Na startu nechyběly ani tahače, které postavil Mario Kress. V jejich kokpitu dnes sedí José Rodrigues (Team 14), José Teodosio a José Sousa (oba Team VTR). Francouzský pohár má podobný průběh a bodování známé z evropského šampionátu. Během víkendu jsou na programu vždy dva závody v sobotu a dva v neděli, kdy druhý je za poloviční body. Hned na úvod se piloti pořádně zapotili. Teploty výrazně překračovaly třicítku.
Úvodní závod ovládl Anthony Janiec, dlouholetý účastník evropského šampionátu. José Rodrigues na renaultu dojel pátý. Janiec zvítězil i ve druhém závodě. To už se k němu na pódiu postavil Rodrigues, který cílem projel bronzový. Rodrigues svoji pozici vylepšil hned v neděli, kdy v úvodním závodě dojel stříbrný za vítězným Thomasem Robineau. Ten zlaté místo zopakoval také v závěrečném čtvrtém závodě. V něm pak portugalský pilot na renaultu José Teodosio skončil jen těsně pod pódiem, na čtvrtém místě.
 Letošní ročník Francouzského poháru kamionů sestavuje kvartet závodních víkendů. Na úvod se týmy představily právě při Velké ceně Castellet. O dva týdny později zamíří na Velkou cenu do Nogara (20. – 21. 6.). Následovat bude prakticky tříměsíční pauza, jelikož třetí díl je připravený v Charade až 26. a 27. září. Celou „tour“ uzavře 10. a 11. října zastávka na slavném okruhu 24 hodin le Mans.

tagy: MKR Technology, Kress, race, závod, Francouzksý pohár, tahače, kamiony, truckracing, Renault Trucks,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz