rss
PatRESS News

Zpět

Gerd Huzink skončil na 40. Dakaru sedmý

20. leden 2018

Córdoba – Je dobojováno! 40. ročník dakarské rally je minulostí. Vítězem se nakonec stal ruský pilot Eduard Nikolajev, ale také kamion ze severočeské dílny MKR Technology odvedl skvělou práci. S pilotem Gerdem Huzinkem mu patří konečná sedmá příčka. V elitní desítce tak skončily hned dva české kamiony – ten od MKR a ten s pátým Martinem Macíkem.
            „Závěrečná etapa už naštěstí byla se svými sto dvaceti kilometry spíš jen symbolická, ale je třeba myslet na to, že pokud nejste v cíli, stále se může stát cokoli. Dakar je nevyzpytatelný do posledního kilometru. Jsem rád, že se nám závěr povedl. Ztráta byla minimální a pátá příčka na konec je fajn. Gerd ukázal, že s naším kamionem je třeba počítat. Byl to mimořádně tvrdý ročník a všem se může ulevit, že už jsme v cíli,“ oddechl si Mario Kress, šéf stáje MKR Technology a hlavní konstruktér.
            Poslední 14. etapa měla totožné místo startu i cíle. Letošní Dakar skončil v Córdobě. Posádky se musely porvat s posledními téměř třemi sty kilometry, na kterých bylo sto dvacet měřených. Spíše rovinatý terén v tisíci metrech nad mořem už pořadím nijak zvlášť nezamíchal. Etapu ovládl Holanďan van Genugten. Krajan jedoucí v kamionu Renault Trucks ze severních Čech zabodoval na závěr pátým místem se ztrátou necelých pěti minut. Lídr Eduard Nikolajev cílem závěrečné etapy projel čtvrtý a stal se jednoznačným vítězem. Druhý Bělorus Vjazovič zaostal o téměř čtyři hodiny. Největší Nikolajevův letošní soupeř, Argentinec Villagra, musel odstoupit v předposlední etapě s pouhou vteřinovou ztrátou, takže si ruský pilot v poslední prověrce jel už pro celkem jasné vítězství. Gerdu Huzinkovi v severočeském kamionu patří konečná skvělá sedmá příčka. Holanďan si v závěrečné prověrce o pozici přilepšil.
            Pro severočeský konstruktérský tým MKR Technology jubilejní Dakar nakonec skončil umístěním v elitní top ten. Do soutěže vstupoval se třemi kamiony. Po všech nástrahách trati ale dvojice speciálů týmu Mammoet Rallysport musela odstoupit. „Na Dakaru člověk zažije všechno možné – vzestupy, pády, silné emoce, absolutní vyčerpání, radost, zmar. Chvíle, kdy si říkáte, že tohle se nedá vydržet, ale přitom víte, že nesmíte polevit. Radost mám z toho, s jakými lidmi pracujeme a co jsme společně dokázali. Byla to opět velká zkouška a my získali mnoho cenných dat a zkušeností. Letošní Dakar končí a my si můžeme pomalu vydechnout,“ uzavřel 40. ročník Mario Kress.
 
Výsledky – 14. etapa – Córdoba - Córdoba (120 km)
1. van Genugten (Ned) Iveco 1:39:47
2. Macík (Cze) Liaz +0:11
3. Sotnikov (Rus) Kamaz +3:35
4. Nikolaev (Rus) Kamaz 4:17
5. Huzink (Ned) Renault Trucks +4:55
 
Celkově:
1. Nikolaev (Rus) Kamaz +54:57:37
2. Viazovich (Blr) Maz +3:57:17
3. Mardeev (Rus) Kamaz +5:22:34
4. Ardavichus (Kaz) Iveco +6:38:22
5. Macík (Cze) Liaz +7:58:45
7. Huzink (Ned) Renault Trucks +9:19:23

 

tagy: dakar 2018
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Hybrid vyhrál Preproloog

MKR Technology pošle na Dakar kvartet kamionů s prvním hybridem na světě

Severočeši v Holandsku představili první hybridní rallye kamion na světě

Mario Kress staví v Židovicích nový dakarský speciál“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz