rss
PatRESS News

Zpět

Hala Chemik po povodních opět ožívá

17. září 2013

Hala Chemik v Lovosicích už má nový povrch.
Lovosice - Rekonstrukce sportovní haly Chemik v Lovosicích jde do finále. Dnes se do haly nastěhovali sportovci a už příští týden se v ní odehraje první utkání. Fanoušci se mohou těšit na házenkářský extraligový duel domácích Lovosic se soupeřem z Hranic. Na znovuotevření si přitom sportovci museli počkat dlouhé měsíce. Červnová ničivá povodeň se totiž v házenkářském stánku pěkně vyřádila.
            "Povodeň nám doslova odnesla palubovku. To byla prakticky také největší škoda, protože díky zkušenostem z roku 2002 jsme věděli, co voda může způsobit, takže jsme teď dokázali mnoho věcí zachránit. Co šlo, jsme vystěhovali do pater nebo úplně pryč," popsal Vojtěch Srba, sportovní ředitel týmu HK .A.S.A. Město Lovosice, který má v hale své zázemí.
            Diváci již brzy halu uvidí tak, jak na ni byli zvyklí. Veškeré náklady na rekonstrukci totiž putovaly z pojištění města, které je jejím vlastníkem. K novinkám či jiným stavebním úpravám se proto z finančních důvodů přistoupit nemohlo. Zrenovovaly se omítky a podlahy. Po té, co za přímé účasti házenkářů se strhal zničená "palubovka", se začalo pracovat na novém povrchu. Ten specializovaná zlínská firma již znovu kompletně natáhla. Hala dostala opět osvědčený umělý povrch. Ten po povodni v roce 2002 nahradil dřevěnou palubovku. Odolat už dokázal vysoké vodě v roce 2006. "Tehdy bylo v hale nějakých dvacet centimetrů spodní vody, která pak odtekla a samotný povrch nebyl nijak narušený, tentokrát byla povodeň výrazně silnější a ten tlak stávající povrch neunesl, takže se musel strhnout a nově natáhnout," sdělila mluvčí lovosické radnice Jana Hejdová.
            V tuto chvíli v Chemiku zbývá dokončit jen pár detailů v podobě drobných nátěrů nebo obložení pultu časoměřičů. "Od úterka se všichni sportovci napříč kategoriemi v hale opět zabydlují," podotkl Srba.
            Chemik byl uzavřen od začátku června, kdy se ničivé povodně do Lovosic přivalily. Více než tři měsíce se tak sportovci museli obejít bez své základny. Extraligovému klubu absence haly způsobila značné problémy s přípravou na novou sezónu, která odstartovala začátkem září. První kvartet utkání navíc házenkáři museli odehrát na hřišti soupeře. "Dlouho trvalo, než jsme k rekonstrukcím vůbec mohli přistoupit. Halu bylo potřeba nechat dostatečně vyschnout, protože jinak by se nám jakékoli renovace mohly vymstít. Jsme rádi, že to máme konečně za sebou. I když to pro nás byla dlouhá doba, fakt je, že se to zvládlo rychle," oddechl si sportovní ředitel Vojtěch Srba.
             První domácí utkání lovosických házenkářů je na programu v sobotu 28. září v 15:30 hodin, kdy nastoupí v atraktivním duelu proti Hranicím.
 
 


tagy: házená, Lovosice, extraliga, hala, Chemik, povodně,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz