rss
PatRESS News

Zpět

Harald si díky týmu MKR splnil sen

4. dubna 2012

Harald Schulze
Most – S týmem MKR Technology si splnil svůj sen. Německý fanoušek truckracingu Harald Schulze strávil celý den s týmem severočeských truckerů po té, co mu to umožnila německá televizní stanice MDR. Nejen, že poznal „cvrkot“ během testování, život mechaniků, ale také mu piloti ukázali, co na trati dokáže závodní tahač.
            „Dokonce jsem si umazal i ruce,“ pousmál se Harald Schulze, když mu mechanik týmu Andreas Ritzheim umožnil asistovat mu při výměně kola.
            Fanoušek z městečka Weißwasser ležící na pomezí německo-polských hranic si truckracing oblíbil už v devětaosmdesátém. „Tehdy jsem v televizi sledoval závod na Hungaroringu. Strašně mě ty obrázky z trati nadchly. O čtyři roky později jsem poprvé na závody vyrazil přímo na Nürburgring a od devadesátého šestého už jezdím pravidelně,“ popsal své první kontakty s pěti a půltunovými monstry Harald Schulze, který každoročně vyráží na závody tahačů vždy právě na Nürburgring a do Mostu. „Jezdíme s dětmi nebo i sám se ženou,“ podotkl otec jednadvacetiletého syna a o tři roky starší dcery.
            S televizní stanicí MDR si chtěl splnit sen – na vlastní kůži poznat, jak to chodí u závodního týmu. Usmálo se na něj štěstí, když ho v televizi vylosovali a u MKR kývli na natáčení. „Bylo to pro mě velké překvapení. Moc nadějí jsem si nedával, ačkoli jsem tajně věřil, že by to vyjít mohlo. Bylo navíc o to větší překvapení, když jsem zjistil, že budu moci být i s německým pilotem a v týmu vedeném Mario Kressem,“ podotkl nadšeně Schulze, který je velkým fanouškem především Markuse Oestreicha. „Několikrát jsme se potkali v paddocku a prohodili pár vět, ale teď jsme se poznali osobně,“ dodal.
            Harald v doprovodu své ženy Kerstin a celým televizním štábem sledoval v uplynulém týdnu velké testování týmu MKR Technology na autodromu v Mostě, kde byly poprvé pohromadě všechny čtyři závodní tahače, což je novinka týmu pro sezónu 2012. Nejprve ho ale svezl český pilot Adam Lacko. „Bylo to fantastické. Adam jel nejen výborně, ale hlavně rychle,“ pochvaloval si novou zkušenost Harald, kterou získal díky pořadu „Drei Wünsche frei“, tedy jakési alternativy barrandovské reality show Splněné sny.
            A kdo že podle něj bude letos mistrem Evropy? „Renault je výborný a jeho piloti také. Věřím, že oba Markusové mají šanci na titul. Je tu sice Jochen Hahn a další, ale já bych si přál, kdyby ho získal právě jeden z nich. Budu jim a týmu MKR držet pěsti,“ uzavřel po fantastickém dni Harald.
            U severočeského týmu MKR přitom domluva s televizní stanicí proběhla velmi rychle, ačkoli se stáj nacházela v plné přípravě a ostrých testech před novou závodní sezónou. „Jsme rádi, že jsme mohli Haraldovi splnit jeho sen a velmi nás těší, že se mu u nás líbilo. Současně s ním bych si přál, aby se mu splnilo také jeho další přání, kdy náš pilot získá titul,“ usmál se šéf MKR Technology Mario Kress. 

Harald Schulzetagy: MKR Technology, Kress, truckracing, tahače, Neffe, Schulze, MDR, splněná přání,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Dakarské kamiony míří do Sosnové

Nikolajev získal dakarský zlatý hattrick

Van Kasterena zastavily technické potíže

Van Kasteren zajel životní výsledek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz