rss
PatRESS News

Zpět

Házenkář Malý se prosadil proti Goliášům z Vardaru

25. října 2012

Lukáš Malý střílí proti Vardaru
Lovosice - Při odvetném utkání 2. kola Poháru EHF proti věhlasnému Vardaru Skopje se mladý lovosický házenkář Lukáš Malý musel cítit trochu jako Alenka v říši divů či spíš jako David v souboji proti Goliášovi. Lukáš je Malý nejen svým příjmením. Se svými sto šest a sedmdesáti centimetry a sedmdesáti kilogramy stál doslova proti obrům. Na soupisce Vardaru, který je směsicí srbských, chorvatských a makedonských reprezentantů, totiž dvanáct hráčů nemá méně než 192 cm a třináct neváží pod metrák. I přesto se osmnáctileté křídlo z HK .A.S.A. Město Lovosice dokázalo prosadit.
 
Lukáši, jak sis opravu připadal, když kolem tebe byli samí stokiloví obři?
Když jsem je viděl, tak jsem vytřeštil oči. Moc sebevědomí mi to zrovna nedodalo, ale doma s tím fanouškovským zázemím jsem se nějak dokázal vyburcoval a prostě se nad tím povznesl. Je fakt, že ve hře jsem se jim tak trochu snažil vyhýbat, nešel jsem přímo do kontaktů, protože by to asi nedopadlo dobře.
 
I přesto se dokázal prosadit. Co to chtělo?
Určitě sebevědomí a nedělat si z toho nějak velkou hlavu. Řekl jsem si, že jsem jednou dostal příležitost zahrát si proti takovému týmu, tak ji prostě musím využít.
 
Měl jsi naopak sám nějakou výhodu?
To nevím, ale čekal jsem na míč v rohu, až se hra zrychlí a udělá se prostor. Netlačil jsem se do nějakých střel nebo kliček, to by vážně nemělo smysl.
 
Co ti dal evropský pohár a výhra v samotném závěru?
Je pro nás obrovský úspěch porazit velkoevropský tým, zvlášť když to mohli vidět i naši fanoušci. Pro mě to byly zkušenosti a pro celý klub bylo dobře, že jsme si pohár mohli zahrát.
 
V čem se ta házená lišila od extraligových soubojů?
U Rijeky nebyl cítit zas až tak velký rozdíl, ale Vardar, to byla úplně jiná úroveň. Tam už bylo znát, že jde o evropský velkoklub. Hrál rychleji, dynamičtěji. O to větší radost máme, že se nám ho podařilo porazit.
 
Nakolik jste věřili tomu, že ho zdoláte?
Neměli jsme co ztratit. Zápas jsme si šli užít. Vardar jsme chtěli porazit nejen kvůli sobě, ale také kvůli fanouškům, které máme, řekl bych, nejlepší v republice. Věděli jsme, že na postup nemáme, ale na to, abychom utkání dovedli do šťastného výherního konce, ano.
 
Hraješ nejen extraligu s muži, teď i evropský pohár, ale současně i s dorostem. Jak bolí tělo?
Jsem mladý, tak to jde. V sobotu jsem dohrál zápas a v neděli jsem už nastoupil za dorost. Není to lehká záležitost, ale snažím se a jsem rád, že to tak vychází.
Fotogalerie ze zápasu
 


tagy: házená, Lovosice, extraliga, Evropský pohár, Vardar Skopje, Lukáš Malý,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz