rss
PatRESS News

Zpět

Házenkář Motl je trojnásobný Sportovec roku

27. února 2013

Jiří Motl se potřetí stává sportovcem roku.
Litoměřice – Tradiční anketa Sportovec roku Litoměřicka zná své vítěze. Vůbec poprvé v její historii dosáhl některý z vyhlášených na zlatý hattrick. Třikrát po sobě totiž zvítězil reprezentant v házené a opora extraligového týmu HK .A.S.A. Město Lovosice Jiří Motl.
            „Po svých podzimních výkonech, které nebyly tak ideální jako v předchozích dvou sezónách, je to pro mě velké překvapení. Neříkám to tedy jako Karel Gott,“ usmál se nyní již trojnásobný vítěz ankety Jiří Motl.
            Motl zvítězil v kategorii dospělých jednotlivců po součtu hlasů pěti hodnotících subjektů. Za ním skončil šermíř Slavoje Litoměřice Michal Čupr a judista Jiří Pokorný. Letos těsně pod pódiem zůstal pilot truckracingové stáje MKR Technology Adam Lacko, třetí muž letošního Mistrovství Evropy závodních tahačů, který minulý týden vyhrál prestižní motoristickou anketu Zlatý volant. „Jdu teď z jednoho vyhlášení na druhé. Určitě je to moc příjemné. Nejen v anketách, ale především ve svých výsledcích na závodní dráze stále stoupám výše, a proto věřím, že třeba příště si už tady v Litoměřicích půjdu pro některou z medailových pozic,“ mrknul aktuálně nejlepší český trucker Adam Lacko.
Házenkáři anketu neovládli jen mezi dospělými jednotlivci, ale také v kategorii dospělých kolektivů. Další zlatý hattrick vybojoval právě Motlův tým HK .A.S.A. Město Lovosice. „Jsem zraněný, a tak jsem řekl, že pro jiné než první místo se nezvednu. No, ale nic jiného mi nakonec nezbylo. Na druhou stranu, díky zranění jsem na vyhlášení vůbec mohl být a tu atmosféru si tu užít,“ podotkl nadneseně hráč Jan Landa, který byl jedním z těch, kdo cenu pro nejlepší tým přebíral.
Mládežníkům letos mezi jednotlivci kraloval karatista Petr Marschall. V kolektivech zazářili starší žáci Sport Juda Litoměřice, druzí skončili mladší žáci šermu Slavoje Litoměřice a třetí starší žáci házenkářského týmu HK .A.S.A. Město Lovosice. S mladými hráči Radkem Provinským, Přemyslem Čechem a Filipem Motejlem na pódiu cenu převzala i dcera zesnulého trenéra Miroslava Vávry Jitka Hammerová. „Míra se už úspěchu kluků nedočkal, ale měl by z nich velkou radost. Pozvali jsme proto dceru Jitku, aby tu tak trochu mohl být Míra s námi, protože na té ceně má Míra lví podíl“ podotkl vedoucí týmu mladých házenkářů Radek Provinský starší.
Během večera se v litoměřickém domě kultury vyhlašovalo celkem šest kategorií. V rámci doprovodného programu vystoupila Olga Lounová, Zoran Gajič nebo biketrialista Tomáš Zedek. Anketu od roku 2000 tradičně spolupořádá OS ČSTV s Městem Litoměřice a Litoměřickým Deníkem.
 
 Fotogalerie
 
Celkové výsledky ankety 
Jednotlivci dospělí
 
1. Jiří Motl (HK .A.S.A. Město Lovosice, házená) 
2. Michal Čupr (Slavoj Litoměřice, šerm) 
3. Jiří Pokorný (Sport Judo Litoměřice) 
4. Adam Lacko (MKR Technology, motorismus) 
5. Stanislav Godla (ASK Lovosice, kickbox) 
6. Jaroslav Stalmacher (Sport Judo Litoměřice) 
7. David Vršecký (Buggyra Roudnice, motorismus) 
8. Michael Maier (YCR Roudnice, jachtink) 
9. Michal Lupínek (ASK Lovosice, kickbox) 
10. Blanka Ježková (Slavoj Litoměřice, veslování) 

Jednotlivci mládež 
1. Petr Marschall (Sport Union Lovosice, karate) 
2. Jan Svoboda (Sport Judo Litoměřice) 
3. Jiří Šolta (CAC Roudnice, plavání) 
4. David Hozák (Sport Judo Litoměřice) 
5. Martina Štiková (TTC Litoměřice, stolní tenis) 

Kolektivy dospělých 
1. HK .A.S.A. Město Lovosice (házená) 
2. .A.S.A. Sport Judo Litoměřice 
3. HC Stadion Litoměřice (hokej) 

Kolektivy mládeže 
1. Sport Judo Litoměřice (st. žáci) 
2. Slavoj Litoměřice – šerm (ml. žáci) 
3. HK .A.S.A. Město Lovosice – házená (st. žáci) 

Masters 
Libuše Bruncvíková (Slavoj Litoměřice, veslování) 
 
Handicap 
Nicole Fryčová (ČAC Roudnice a ČSZPS, plavání) 


tagy: Sportovec roku, Jiří Motl, MKR Technology, Adam Lacko, házená, Lovosice, Deník,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz