rss
PatRESS News

Zpět

Házenkáře čeká těžký vstup do sezóny

5. září 2013

Tým mužů HK .A.S.A. Město Lovosice
Lovosice - Do nové extraligové sezóny vstupují lovosičtí házenkáři. Jen těsně čtvrtý tým uplynulého ročníku otevírá soutěž s velkými změnami. Elitní mužská sestava dostala nového trenéra, povodně navíc odnesly palubovku, takže výrazně ztížená byla nejen samotná příprava, ale absence domácí haly se podepíše i na utkáních. Prvních několik kol totiž Lovosičtí budou muset odehrát na hřišti soupeře. Čeká je tedy velmi těžká prověrka. Ta začíná už tuto neděli.
            Velkou změnou v týmu byla dopředu ohlášená výměna trenéra. Po sezóně na postu skončil úspěšný Vojtěch Srba, kterého nahradí jeho asistent Vladimír Šuma. "Žádné zásadní změny ode mě nečekejte. To jak se v Lovosicích v poledních osmi letech hrálo, bylo vyzkoušené a fungovalo to. Jako hráč jsem byl s tímto stylem spokojený a chtěl bych v něm nadále pokračovat," řekl nový trenér HK .A.S.A. Město Lovosice Vladimír Šuma, který svoji roli pomalu od Srby loni přebíral, takže úplným začátečníkem nebude.
            Vojtěch Srba týmu sbohem nedal, stal se jeho sportovním ředitelem. Fanoušci mohou mít radost především z faktu, že kádr lovosických mužů nezaznamenal citelných změn. Odešel pouze Jakub Škvařil, který zamířil do Plzně. Z Frýdku-Místku přišel Tomáš Hes. "Tomáš je levoruký hráč, menší postavy, velmi dobrý na nohou. Patřil k nejlepším střelcům soutěže," podotkl Šuma.
            Do přípravy týmu se připojili také odchovanci Dominik Miko a Jiří Semerád. Z dorostu pak Pavel Mikš a Jan Dlouhý, který se ale hned zranil a po operaci křížového vazu je jasné, že pro něj sezóna jen tak nezačne. V přípravě byl zkoušen i Chorvat Emil Golič. Vyvrácen byl odchod tahouna Jiřího Motla. "Jirka by si za všechny služby, které v Lovosicích odvedl, odchod za dobrým zahraničním angažmá zasloužil, ale takhle jsem rád, že tu zůstal a i nadále bude jedním z pilířů mužstva a nositel výkonnosti," netajil radost Šuma.
            Značné problémy přinesla červnová velká voda, která házenkářům silně poničila jejich halu a zcela odnesla palubovku. Vysoká vlhkost v hale dlouho neumožňovala přikročit k nutné rekonstrukci. "Pokud vše půjde dobře, tak v polovině září bychom se už mohli nastěhovat," sdělil sportovní ředitel Vojtěch Srba.
            Extraliga Lovosicím startuje 8. září, tedy už tuto neděli, na brněnské palubovce. První čtyři kola jsou naplánovaná na hřišti soupeře. Po Brně přijde nováček ze Zlína, Plzeň a Kopřivnice. "Věřím, že zápas s Hranicemi 28. září už podle plánu odehrajeme doma," doufá Srba.
             Jak se změny v týmu a problémy s vytopenou halou projeví na herním projevu a úspěšnosti, ukáže až samotná liga. "Absence haly byla pro přípravu hodně nepříjemná a těžko se hodnotí jaký to bude mít dopad. Já věřím, že díky zhoršeným podmínkám se tým ještě víc semkne a celkově si víc budeme vážit našeho prostředí a že to prostě zvládneme," snaží se být stále pozitivní sportovní ředitel Vojtěch Srba.


tagy: házená, Lovosice, extraliga, Tipgames, Šuma, Brno, HK .A.S.A.,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz