rss
PatRESS News

Zpět

Házenkáři shazují Movember

2. prosince 2013

Knírači - Jiří Motl a Milan Berka.
Lovosice - Movember skončil a svůj porost teď shazují i lovosičtí házenkáři. K akci "listopadový knír" se ale připojili jen dva hráči - velcí tahouni mužstva Milan Berka a Jiří Motl.
            "Byl to takový nápad z hecu, ale nedomlouvali jsme se, že si kníry necháme narůst hromadně. Prostě jsme to jen tak nadhodili do pléna a nakonec jsme to vydrželi jen já s Milanem," připomněl poslední listopadový den reprezentant Jiří Motl.
            Rozdíl mezi kníry byl na konci měsíce patrný. Zatímco tmavovlasý Berka se pyšnil pravidelnou hustou chloubou, blonďák Motl připomínal spíše někdejšího německého pornoherce. Větu: "Máš to jako žába v podpaží," slyšel Motl za celý měsíc nesčetněkrát. Hlavní účel, tedy zaujmout, byl ale splněn. Právě z tohoto důvodu se Movember každoročně koná. Jde totiž o měsíc mužské solidarity, kdy symbolika růstu kníru je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Cílem akce je zvýšení povědomí o této nemoci, a tak se po celém světě muži takto "pitvoří". Všichni proto Movember berou s nezbytným nadhledem. "Když Jirka přišel do šatny a měl svůj knír obarvený řasenkou, aby víc vynikl, všichni jsme zalehli smíchy," vzpomněl Milan Berka.

            A proč se k akci nepřipojil celý extraligový tým? O bojkot prý rozhodně nešlo. Důvod byl mnohem prostší. "Vždyť se na ty kluky podívejte, vousy tu nikomu nerostou," zasmál se hlasitě na obhajobu mladých spoluhráčů Jirka Motl, který je v kabině proslulý svými vtípky. Nedávno s ním týmoví parťáci natočili svoji verzi harlem shaku. Tím, že se o nějakou další legraci lovosičtí házenkáři zase brzy postarají, si proto jejich fanoušci mohou být jisti.tagy: házená, Lovosice, extraliga, Lovosice, Motl, Berka, Movember,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz